Na vprašanje, kako "bere" izjave predstavnikov SD, ki izključujejo možnost zamenjave premierja Boruta Pahorja, je Biščak dejal: "Ne mislim brati posameznih izjav. Ko bodo odgovori na zahteve Zaresa na mizi, bomo presojali, ali so bila naša pričakovanja izpolnjena."
Ali rekonstrukcija odpihne tudi Pahorja?
Na ugotovitev, da je bilo razumeti, da rekonstrukcija pomeni tudi zamenjavo predsednika vlade, pa je Biščak odgovoril, da odstopa Boruta Pahorja niso izrecno zahtevali. "Kaj za nas pomeni temeljita rekonstrukcija, smo povedali že aprila."
Umik Pahorja je Zares zahteval že aprila
Kot je znano, je takrat predsednik Zaresa Gregor Golobič predlagal, da bi se z vladnih položajev umaknili predsedniki SD, LDS in Zares, kar bi posledično pomenilo tudi iskanje novega mandatarja. "Morda bodo v SD našli kakšno drugačno pot do temeljite rekonstrukcije vlade, a dvomim, da je to mogoče," je še dejal sekretar Zaresa.
SDS kot izključevalna stranka tranzicijske desnice
Najnovejšo ponudbo predsednika SDS Janeza Janše, ki je SD ponudil sodelovanje v primeru njenega pristanka na predčasne volitve, pa je Biščak komentiral takole: "SDS bi vprašal, če se bodo v primeru, da SD zavrne ta predlog, odločili, da s to stranko sploh niso pripravljeni sodelovati. To bi bilo izključevalno in značilno za edino stranko tranzicijske desnice."
SDS ni iskrena, ker ni pristala na spremembo ustave in zakonov
Od trenutka, ko je SDS zavrnila možnost, da bi predčasne volitve dosegli s spremembo ustave ter volilne in referendumske zakonodaje, po Biščakovih besedah ne verjamejo več v iskrenost te stranke, ko govori o predčasnih volitvah. "Predčasnih volitev ne vidijo kot sredstvo za reševanje države, ampak kot pot, ki naj jih ponovno pripelje na oblast," je še dejal Biščak.