Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
19. 6. 2011,
8.33

Osveženo pred

8 let, 4 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 19. 6. 2011, 8.33

8 let, 4 mesece

Kitajska do leta 2015 drugi največji potrošniški trg

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Kitajski potrošniki postajajo vse bolj sofisticirani, saj kažejo vse več zanimanja za kakovostne izdelke, navaja ta teden objavljena raziskava Ameriške gospodarske zbornice v Šanghaju.

Hkrati navaja, da bo Kitajska do leta 2015 najverjetneje postala drugi največji potrošniški trg na svetu.

Dvig povprečnega dohodka Na Kitajskem se namreč pričakuje dvig povprečnega dohodka, s tem pa naj bi prebivalci te države v prihodnjih letih dobili dovolj moči, da bodo kupili 14 odstotkov vseh v svetu proizvedenih dobrin. Zdaj jih kupijo devet odstotkov.

"Blaginja na Kitajskem se krepi, tako da bodo prebivalci te države v prihodnosti vse lažje želi plodove svojega dela. Povečalo se bo njihovo zanimanje za različne aktivnosti v prostem času, za potovanja, umetnost, znanost," piše v poročilu, ki je do ugotovitev prišlo na podlagi odgovorov 135 največjih potrošniških družb - med njimi 70 multinacionalk.

Glede na poročilo naraščajoče povpraševanje po kakovostnih izdelkih in zahteva po vse večji izbiri temeljita na širšem dostopu do informacij in interneta ter na izkušnjah, pridobljenih na potovanjih.

Močna krepitev nakupov preko spleta Obenem internet, mobilne komunikacije ipd. Kitajcem že omogočajo raziskovanje možnosti nakupov preko spleta. Ta način se bo v naslednjih treh do petih letih na Kitajskem še močno okrepil, tako da gre pričakovati veliko rast spletne trgovine.

Trgu bodo tako zavladali potrošniki, ki bodo manj lojalni točno določenim znamkam in manj pripravljeni plačati več za enako kakovost, piše v raziskavi.

S pomočjo teh trendov se bo Kitajska transformirala v dinamično potrošniško družbo, potem ko je bila ta leta in leta izrazito centralizirana in se je pogosto soočala s pomanjkanjem.

Ne spreglejte