Torek, 13. 10. 2015, 15.31
4 mesece, 2 tedna
Starejši in mobilna telefonija
Trg se jim je prilagodil z napravami, približal z enostavno rabo in poenostavil postopke, kako priti do njih.
Kakšen mobilnik je primeren za starejše?
Ker z leti ponavadi pešata tako vid kot sluh, bodite pozorni, da ima mobilnik pregleden zaslon, velike črke in dober zvok. Nekateri omogočajo tudi precej bolj razločne glasove. Ikone naj bodo intenzivnih barv, velike, poenostavljene in naj jih ne bo veliko, predvsem naj se raba osredotoči na osnovne funkcije telefona, kot sta telefoniranje in pošiljanje kratkih sporočil. Kaj pa tipke? Starejši jih imajo radi, saj tako bolj občutijo, ali so sploh dovolj pritisnili ali ne. Zasloni na dotik so nekaterim lahko tuji, vendar s pravo izbiro in dobrim "uvajanjem" jim bodo povsem kos.
"Kje pa sklenem pogodbo?"
Pogosta bojazen starejših, ki prinese kar nekaj pomislekov. Od tega, kako priti do poslovalnice, do tega, ali bodo razumeli, kaj bodo podpisali, videli brati, kako bodo morali hoditi plačevat položnice na pošto ali v banko, ali bodo pozabili na plačilo obveznosti …
S predplačniškimi paketi, ki so res priročni za starejše, je vseh teh skrbi konec. Medtem ko nakupujete hrano, lahko spotoma na blagajni uredite svoj mobilni svet telefonije.