Petek, 1. 10. 2010, 13.09
9 let
Mura in partnerji edini ponudnik za nakup Mure EHM

Oddaji ponudbe je nasprotoval predsednik uprave Mure in partnerji Bojan Starman, ki odhaja iz podjetja. Mura in partnerji bo z nakupom pridobila v svojo posest celotno Murino znanje, kreacije, trženje in blagovne znamke. "To pomeni, da lahko dela Murina oblačila in vodi skupno politiko, ter da dodana vrednost še naprej ostaja v Muri in partnerjih, vendar pa bo zdaj potreben proces poslovne in finančne reorganizacije, kar bomo verjetno izvajali skupaj, saj smo še vedno lastniki Mure in partnerji," je povedal stečajni upravitelj Mure Branko Đorđević.
Ponudbi je nasprotoval predsednik uprave
Dodal pa je, da bodo morali ob tem prestrukturiranju najbrž v krajšem obdobju izvesti delno prisilno poravnavo, vendar se bodo o tem odločali glede na finančni načrt prestrukturiranja. Z reorganizacijo bo veliko dela, je pa to po njegovih besedah prvi korak k združevanju Mure, čeprav v manjšem obsegu.
Družba Mura in partnerji je plačala varščino, medtem ko mora celotno kupnino - Mura EHM, ki je prav tako delujoča družba, je bila ocenjena na 121.733 evrov - po Đorđevićevih besedah plačati v 90 dneh.
Medtem se je izvedelo, da je oddaji ponudbe nasprotoval predsednik uprave Mure in partnerji Bojan Starman, strinjala pa sta se preostala člana uprave Milan Mörec in Dušan Gomboc, prav tako nadzorni svet družbe.
Nevarna odločitev
Starman meni, da za nakup ni dovolj trdnih ekonomskih argumentov, čeprav se strinja, da se mora Mura in partnerji ukvarjati tudi z dejavnostmi, ki bodo prinašale višjo dodano vrednost kot dodelavni posli. A za to po njegovem mnenju ni potrebno kupiti novega podjetja, saj bi te dejavnosti lahko razvijali sami. Nakup Murinih blagovnih znamk bi namreč stal tri milijone evrov - tolikšna je njihova uradna cenitev - to pa je po Starmanovem mnenju strošek, ki ga v družbi Mura in partnerji ne bi zmogli.
"Sem v odhodu iz Mure in ne bi želel vplivati na odločitve, a dejstvo je, da si podjetje s takšnim zaslužkom ne sme privoščiti napak in je takšna odločitev lahko nevarna," je še povedal Starman.
Določeni pomisleki so bili
Dorđevič je ob tem dodal, da so imeli o nakupu več sestankov z upravo in nadzorniki. "Zagotovo so obstajali določeni pomisleki za in proti, jaz sem jim predstavil dobre in slabe strani, uprava pa se je odločila sama," je dejal.
Odkup Mure EHM je po njegovem mnenju pametna odločitev, saj bi jo v nasprotnem primeru prodali v drugi obliki kakšnemu drugemu kupcu, saj so kupci bili.