Zakopane Timi Zajc Timi Zajc Anže Lanišek Anže Lanišek Bor Pavlovčič Domen Prevc

Nedelja, 14. 2. 2021, 17.55

ZAKOPANE, SMUČARSKI SKOKI (M), DRUGA TEKMA

Izjemno: Anže Lanišek zaostal le za rumeno majico!

1

Anže Lanišek | Anže Lanišek se je še šestič v karieri razveselil stopničk v svetovnem pokalu. | Foto Sportida

Anže Lanišek se je še šestič v karieri razveselil stopničk v svetovnem pokalu.

Najboljši slovenski skakalec to zimo Anže Lanišek se je v poljskih Zakopanah še šestič v karieri prebil na zmagovalni oder svetovnega pokala in še četrtič zasedel drugo mesto. Za 2,9 točke je zaostal le za nosilcem rumene majice Norvežanom Halvorjem Egnerjem Granerudum (298,1 točke), ki se je v tej zimi razveselil še 11. zmage.

Lanišek je bil po polovici tekme tretji, po izjemnem finalnem skoku pa je napredoval še za stopničko višje in za manj kot tri točke zaostal za svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Na stopničkah je končal še en Norvežan. Robert Johansson (293,8 točke) je bil po polovici tekme šele 20., po dobrem finalnem nastopu pa je skočil na tretje mesto.

"Drugo mesto, spet stopničke. Škoda, lovim to zmago! Ne glede na vse, sem zelo zadovoljen z izvedbo. Upam, da tako nadaljujem in ni predaje!" je po novih stopničkah dejal Lanišek.

Po prvi seriji je bil v dobrem položaju za uvrstitev na zmagovalni oder tudi Bor Pavlovčič (281,3), ki pa je v finalu nazadoval s petega na 13. mesto. Edini preostali slovenski finalist druge tekme v Zakopanah - poljski organizatorji so vskočili namesto odpadlih tekem na prizorišču naslednjih zimskih olimpijskih iger v Pekingu - Domen Prevc (273) je bil 16.

Trojček brez finala

Brez točk svetovnega pokala so na drugi tekmi na tem poljskem prizorišču ostali Tilen Bartol na 34., Timi Zajc na 35. in Žiga Jelar na 39. mestu.

Timi Zajc je v nedeljo ostal brez točk. | Foto: Vid Ponikvar Timi Zajc je v nedeljo ostal brez točk. Foto: Vid Ponikvar

"Odlično drugo mesto Anžeta, končno stopničke! Veseli me, da je v kar zahtevnih razmerah v obeh serijah iztržil drugo mesto, zelo blizu zmage. Trenutno je zelo vroč in njegova forma je na vrhunskem nivoju. Bor je po dolgem času v drugi seriji naredil rahlo napako, ampak ne glede na vse je njegov trenutni nivo zelo visok. Tudi Bor je ta trenutek zelo močen. Vse čestitke Anžetu in Boru za ta vikend v Zakopanah. Domnu tudi čestitke, solidna uvrstitev. Rahlo zamujen skok v finalu, a je blizu. Z manjšimi korekcijami bi lahko bil hitro zraven. Ostali fantje pa toplo-hladno, tako kot določen del sezone," je vikend v Zakopanah komentiral selektor Robert Hrgota.

Za slovenske skakalce A-reprezentance je bilo to zadnje prizorišče svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v Oberstdorfu. Kot je pred časom napovedal glavni trener Hrgota, bodo tisti reprezentanti, ki jih bo izbral za nastop na SP, izpustili romunski Rasnov naslednji vikend in se raje na prvenstvo pripravljali doma.

V soboto za las brez odra za zmagovalce

Na sobotni prvi tekmi v Zakopanah je slavil Japonec Rjoju Kobajaši, drugi je bil domačin Andrzej Stekala, tretji pa Norvežan Marius Lindvik. Za njimi sta se zvrstila slovenska skakalca, Anže Lanišek na četrtem in Bor Pavlovčič na petem mestu. Točke sta osvojila še Domen Prevc s 17. in Timi Zajc z 18. mestom.