Thermometer Blue 0,28

Katharina Schmid smučarski skoki Tina Erzar Taja Bodlaj Ema Klinec Ema Klinec Nika Prevc Nika Prevc

Sobota, 14. 9. 2024, 14.24

Smučarski skoki, poletni medcelinski pokal, Trondheim (Ž)

Katharina Schmid slavila v Trondheimu, Nika Prevc na 11. mestu najboljša Slovenka

Katharina Schmid | Katharina Schmid je zmagovalka sobotne tekme medcelinskega pokala v Trondheimu. | Foto Guliverimage

Katharina Schmid je zmagovalka sobotne tekme medcelinskega pokala v Trondheimu.

Zmagovalka tekme medcelinskega pokala na srednji skakalnici v Trondheimu, kjer bo prihodnje leto potekalo svetovno nordijsko prvenstvo, je Nemka Katharina Schmid. Točke so osvojile štiri Slovenke, najboljša je bila Nika Prevc na 11. mestu. Do točk so prišle še Ema Klinec (18.), Tina Erzar (19.) in Taja Bodlaj (24.).

Nika Prevc
Sportal Janus in Tepeš izbrala, okrnjeno na Poljskem

Smučarske skakalke se ta konec tedna mudijo na mini generalki pred svetovnim prvenstvom v nordijskih disciplinah prihodnje leto februarja in marca v Trondheimu. Danes so že opravile s prvo od dveh posamičnih tekem, kjer je slovenska reprezentanca nastopila v najmočnejši zasedbi, z izjemo Nike Vodan, ki se vrača po poškodbi kolena.

Po prvi seriji v skoraj popolni svetovni konkurenci, manjkale so le najboljše Avstrijke, je bila najboljša od Slovenk zmagovalka zadnje sezone svetovnega pokala Nika Prevc, ki je z 92 metri zasedala 14. mesto, Ema Klinec je z 82 metri zasedala 19. mesto, Taja Bodlaj je bila 22. (90 m), Tina Erzar pa je na tekmi vetrovnih sprememb v prvi seriji skočila 89,5 metra, kar je zadostovalo za 28. mesto.

Nika Prevc je bila na 11. mestu najvišje uvrščena Slovenka. | Foto: www.alesfevzer.com Nika Prevc je bila na 11. mestu najvišje uvrščena Slovenka. Foto: www.alesfevzer.com

Vodila je Nemka Katharina Schmid (103 metri), ki je imela dobrih deset točk prednosti pred vsemi. Prednost je zadržala tudi v finalu in na koncu najbližjo tekmico Anno Odine Stroem premagala za 15,1 točke, tretja je bila še ena Norvežanka Thea Minyen Bjoerseth z 21,2 točkami zaostanka za zmagovalko.

V finalu je Erzar s 95 metri in 206,4 točkami napredovala na 19. mesto, za njo je zaostala Bodlaj s 93 metri in 202,4 točkami na končnem 24. mestu. Mesto je v finalu pridobila Klinec, pristala je pri 94 metrih in je z 209,2 točkami končala tik pred Erzar. Prevc je skočila 99,5 metra, 230,5 točk pa je bilo dovolj za končno 11. mesto.

Ajda Košnjek (82 metrov) in Katra Komar (77 metrov) sta tekmovanje končali po prvi seriji, na 36. oziroma na 40. mestu.

Jutri bo v Trondheimu še preizkušnja na srednji skakalnici.