Stefan Kraft Lisa Eder Jonas Schuster smučarski skoki

Četrtek, 10. 10. 2024, 16.16

Presenetljiv razplet poletnega državnega prvenstva v Avstriji

Jonas Schuster je avstrijski prvak, Stefan Kraft pod zmagovalnim odrom

Jonas Schuster | Jonas Schuster je poletni avstrijski prvak. | Foto Guliverimage

Jonas Schuster je poletni avstrijski prvak.

Avstrijsko državno poletno prvenstvo na normalni skakalnici je postreglo s presenečenjem. Prvak je postal Jonas Schuster, zmagovalec zadnje sezone svetovnega pokala Stefan Kraft pa je končal na četrtem mestu. V ženski konkurenci je slavila Lisa Eder.

Jurij Tepeš
Sportal "Menim, da bi morali vse stvari glede novosti rešiti že prej"

Avstrijski Eisenerz je bil danes prizorišče poletnega državnega prvenstva na normalni skakalnici (HS109). V moški konkurenci je presenetljivo slavil Jonas Schuster.

Sin Wernerja Schusterja je bil najboljši že na uradnem treningu, nato pa zanesljivo zmagal tudi na tekmi. V prvi seriji je pristal pri daljavi tekme 107 metrih, v finalu pa s skokom, dolgim 102,5 metra, zadržal prednost pred konkurenco.

21-letniku, ki je do zdaj dvakrat skakal na tekmah svetovnega pokala in enkrat osvojil točke, se je še najbolj približal Jan Hoerl, ki je zaostal za 7,7 točke. Na tretje mesto je s 14 točkami zaostanka skočil Clemens Aigner. Brez stopničk je ostal zvezdnik Stefan Kraft, ki je na četrtem mestu za Aignerjem zaostal pol točke.

Lisa Eder je zanesljivo ugnala vso žensko konkurenco. | Foto: Guliverimage Lisa Eder je zanesljivo ugnala vso žensko konkurenco. Foto: Guliverimage

V ženski konkurenci je slavila Lisa Eder, ki je bila s 97,5 in 99 metri najdaljša v obeh serijah. Na drugem mestu je s skoraj 11 točkami zaostanka končala veteranka Eva Pinkelnig, tretja je bila branilka naslova Jacqueline Seifriedsberger.

Slovenska prvaka sta pred dobrim tednom dni postala Nika Prevc in Timi Zajc.

Sportal Bodo skakalci in skakalke ostali brez poletov?