6. 12. 2008,
20.22

Sobota, 6. 12. 2008, 20.22

Crepelu zmaga na domačem terenu

Deskarji v prostem slogu so se v Grenoblu merili na tretji tekmi svetovnega pokala v skokih. Za veselje domačih navijačev je poskrbel Mathieu Crepel, ki je premagal vso konkurenco.

Drugo mesto je zasedel lanski zmagovalec svetovnega pokala Avstrijec Stefan Gimpl, tretje pa Finec Jaakko Ruha.

Pregovor "v tretje gre rado" se je uresničil pri željah slovenskih tekmovalcev. Prvič letos je v finalu nastopil tudi slovenski deskar, in sicer Domen Bizjak, ki je na koncu zasedel sedmo mesto. Bizjakovi kolegi iz reprezentance so bili slabši od pričakovanj. Matevž Petek je zasedel 27., Matej Pavlič 40., Luka Jeromel 46. in Nejc Ferjan 54. oziroma zadnje mesto.

V svetovnem pokalu je vodstvo prevzel Gimpl, ima 2100 točk, 650 točk zaostaja Finec Peetu Piiroinen, ki v Franciji ni nastopil, Bizjak kot najboljši Slovenec je s 560 točkami na 11. mestu.