Petek, 15. 2. 2019, 14.32

Celinski pokal, Oberstdorf

Bartol v Oberstdorfu tik za stopničkami

tilen bartol | Foto Sportida

Slovenski smučarski skakalec Tilen Bartol je na tekmi celinskega pokala v Oberstdorfu osvojil četrto mesto, za stopničkami je zaostal 0,6 točke.

Zmage na veliki skakalnici v Oberstdorfu se je razveselil Avstrijec Clemens Aigner s 136,5 in 132 metri ter 285,4 točke. Le točko je s 135 in 134 metri na drugem mestu zaostal domačin Felix Hofmann, tretji je bil Pius Paschke s 133,5 in 131,5 m ter 279,5 točke. Bartol je skočil 134,5 in 132,5 m.

Jaka Hvala in Rok Justin sta osvojila 15. in 16. mesto, Žak Mogel in Nejc Dežman sta bila 18. in 19., Andraž Pograjc je bil 22., Cene Prevc pa je ostal izven finalne serije na 36. mestu.

V soboto bo v Oberstdorfu na sporedu še ena tekma.