1

Emma Raducanu Andreja Klepač Roland Garros OP Francije

Četrtek, 26. 5. 2022, 7.18

OP Francije (WTA), 4. dan

Konec za Raducanujevo, branilka naslova okužena, Zidanškova brez boja v tretji krog

1

Roland Garros Emma Raducanu | Mlada zveznica svetovnega tenisa Emma Raducanu se hitro poslavlja iz Pariza. | Foto Reuters

Mlada zveznica svetovnega tenisa Emma Raducanu se hitro poslavlja iz Pariza.

Na OP Francije se je med posameznicami v sredo začel drugi krog. In zgodilo se je prvo večje presenečenje: izpadla je Emma Raducanu. Tamara Zidanšek pa se je po predaji Egipčanke Majar Šerif brez boja uvrstila v tretji krog. Čehinja Barbora Krejčikova, branilka naslova med posameznicami in v dvojicah, je sporočila, da se je umaknila s turnirja dvojic, potem ko je bila po porazu v prvem krogu posamične konkurence pozitivna na covid-19.

Roland Garros Bedene
Sportal Bedene gre naprej, zdaj ga čaka soočenje z Đokovićem

V tretjem krogu se bo Tamara Zidanšek pomerila z boljšo tekmico četrtkovega dvoboja drugega kroga, Američanko Jessico Pegula ali Ukrajinko Anhelino Kalinino. V prvem krogu je Zidanškova zanesljivo premagala Američanko Claire Liu, ki je na lestvici WTA uvrščena 50 mest slabše. V obeh nizih je brez težav nadzorovala potek dvoboja, obakrat povedla s 4:1 in potem zanesljivo dobila niza po skupno le uri in 14 minutah.

Zidanškova je edina od lanskih polfinalistk Rolanda Garrosa, ki tudi še ostaja v konkurenci.

Emma Raducanu se je z zmago na OP ZDA septembra izstrelila med teniške zvezde. V zadnjih mesecih pa dosežki britanske igralke niso več tako blesteči. Mučila jo je predvsem poškodba hrbta. Že v drugem krogu je zdaj konec njene poti na OP Francije. V treh nizih je morala 12. nosilka priznati premoč 28-letni Belorusinji Aliaksandri Sasnovich, ki zaseda 47. mesto na jakostni lestvici WTA. Je pa res, da je komaj 19-letna Raducanujeva prvi turnir na peščeni podlagi odigrala pred enim mesecem. Belorusinja se pred tem sicer ni še nikoli prebila prek drugega kroga Rolanda Garrosa.

Krejčikova zapušča pariški turnir

Čehinja Barbora Krejčikova, branilka naslova zmagovalke odprtega prvenstva Francije med posameznicami in v dvojicah, je sporočila, da se je umaknila s turnirja dvojic, potem ko je bila po porazu v prvem krogu posamične konkurence pozitivna na covid-19, poroča AFP.

"Sinoči mi je postalo slabo, zjutraj pa sem se zbudila z vročino. Odločila sem se, da se testiram in test je bil pozitiven," je na Instagramu zapisala Krejčikova.

"Izjemno sem žalostna, da ne bom mogla ubraniti naslova v dvojicah, a moram ostati pozitivna. Huje bi bilo, če bi bila poškodovana," je še dodala Čehinja, ki je lani postala prva igralka po Mary Pierce leta 2000, ki je na Roland Garrosu osvojila naslov tako posamično kot v dvojicah.

V ponedeljek je v uvodnem krogu posameznic po treh nizih izgubila proti francoski najstnici Diane Parry.

Roland Garros, ženske, 2. krog:

Tamara Zidanšek (Slo/24) - Majar Šerif (Egi) b. b.
Angelique Kerber (Nem/21) - Elsa Jacquemot (Fra) 6:1, 7:6 (2);
Aliaksandra Sasnovič (Blr) - Emma Raducanu (Nem/12) 3:6, 6:1, 6:1;
Leylah Fernandez (Kan/17) - Katerina Siniakova (Češ) 6:3, 6:2;
Amanda Anisimova (ZDA/27) - Donna Vekić (Hrv) 6:4, 6:1;
Karolina Muchova (Češ) - Marija Sakari (Grč/4) 7:6 (5), 7:6 (4);
Varvara Gračeva (Rus) - Ajla Tomljanović (Avs) 6:4, 6:7 (5/7), 7:5;
Elise Mertens (Bel/31) - Marie Bouzkova (Češ) b. b.
Belinda Benčič (Švi/14) - Bianca Andreescu (Kan) 6:2, 6:4;
Diane Parry (Fra) - Maria Camila Osorio (Kol) 6:3, 6:3.

Andreja Klepač je na turnirju za grand slam v Parizu v konkurenci dvojic izpadla v prvem krogu. S Čilenko Alexo Guarachi sta po uri in 47 minutah izgubili proti Norvežanki Ulrikki Eikeri in Američanki Catherini Harrison z 2:6 in 4:6. Šesti nosilki tako nista upravičili vloge favoritinj.

Sta bili pa v prvem krogu dvojic uspešni Kaja Juvan in Tamara Zidanšek. Premagali sta francoski tekmici Tessah Andrianjafitrimo in Oceane Dodin s 6:0, 6:3 po manj kot uri igre.