Torek, 7. 8. 2018, 8.31

Teniški globus, 6. avgust

Kanadčana je dobesedno sezulo, Đoković blestel v dvojicah

Julia Görges | Foto Reuters

Teniške igralke so v Montrealu začele dvoboje prvega kroga, skozi katerega se je po trdem boju že prebila deseta nosilka Julia Görges. Nemka je v treh nizih strla odpor Madžarke Timee Babos. Teniški igralci se merijo na turnirju v Torontu, kjer prvi dan ni bilo večjih presenečenj.

V drugi krog se je brez večjih težav prebil kanadski orjak Miloš Raonic, ki je po dveh nizih premagal desetega nosilca turnirja Davida Goffina. Raonic je dosegel 13 asov in kar je še bolj zanimivo - dobil je vse točke na svoj prvi servis, 27. Raonica je v eni izmed točk dobesedno sezulo.

Še vedno ni zadovoljen s svojim servisom

Kanadčan pa kljub temu ni bil zadovoljen s svojim začetnim udarcem. "Mislim, da lahko serviram še bolje. Mislim, da servis še ni najbolje deloval, zato bom jutri pokušal določene stvari še popraviti. Toda v celoti gledano je bila zelo dobra predstava, glede na to, da je bil to prvi dvoboj," je povedal 29. igralec sveta, ki se je pred petimi leti na tem turnirju (takrat so igrali v Montrealu op. p.) prebil do finala.

V nadaljnje tekmovanje se je brez težav uvrstil tudi Borna Ćorić. Ta je po dveh nizih premagal Kanadčana Vaseka Pospisila. Ćorića v naslednjem krogu turnirja čaka rojak Marin Čilić, ki je do zdaj dobil vse medsebojne dvoboje.

Đoković uspešen v dvojicah

Novak Đoković ima v Torontu natrpan urnik, saj igra tudi v dvojicah v paru s Kevinom Andersonom. Tokrat sta brez težav (6:3, 6:2) premagala Denisa Šapovalova in Felixa Auger-Aliassime.

V Montrealu, kjer se merijo ženske, se je v drugi krog prebila tudi 38-letna Venus Williams. Ta je v uvodnem krogu premagala Caroline Dolehide z izidom 7:5 in 6:1.