• Messenger

Na današnji dan (26. marec) …

0

termometer

Tekmo v Celju je odločil Lukas Podolski. Tekmo v Celju je odločil Lukas Podolski. Foto: Reuters

leta 2005 je nogometna reprezentanca Slovenije na prijateljski tekmi v Celju pred 9.200 navijači gostila Nemčijo. Izgubila je z 0:1, edini gol pa je v 26. minuti za goste zabil mladi Lukas Podolski.

V začetku drugega polčasa so imeli Slovenci lepo priložnost za izenačenje, ko se je Sebastjan Cimerotič (v igro je vstopil ob polčasu in na zelenici zamenjal Ermina Šiljaka) po napaki Roberta Hutha sam znašel pred nemškim vratarjem Oliverjem Kahnom, ki pa je njegov strel z nogo odbil v kot.

Po strelu iz kota so bili Slovenci še bližje zadetku, saj je Fabijan Cipot zadel prečko. V 78. minuti je visoki Cipot znova streljal z glavo, žogo pa je z golove črte izbil Bastian Schweinsteiger.

Prekmurec je imel v 87. minuti še zadnjo in hkrati najlepšo priložnost, toda s šestih metrov je z nogo meril mimo vrat.

Na tej tekmi je izbrana vrsta Branka Oblaka nastopila odlično in bi si zaslužila vsaj remi.

Zgodilo se je še …

Leta 1940 je umrl Spyridon Louis, grški atlet, zmagovalec maratona na prvih olimpijskih igrah moderne dobe leta 1896 v Atenah.

Leta 1962 se je rodil ameriški košarkar John Stockton. Vso kariero (1984-2003) je igral za moštvo Utah Jazz, vendar nikoli ni osvojil naslova prvaka v ligi NBA. Eden izmed najboljših organizatorjev igre v zgodovini je bil izbran kot 16. na naboru. Odigral je 1.504 tekme, izpustil jih je le 22. Zbral je največ podaj v zgodovini lige NBA (15.806), imel je tudi največ ukradenih žog (3.265). Utah se je uvrstil v finale v letih 1997 in 1998, obakrat pa je moral premoč priznati šampionski ekipi Chicago Bulls.

Leta 1985 je Gary Lineker zabil prvi gol za Anglijo na prijateljski tekmi proti Irski v Londonu (2:1). Skupno je na 80 nastopih za izbrano vrsto zabil kar 48 golov, kar ga uvršča na tretje mesto večne lestvice strelcev.

Leta 1974 je George Foreman z nokavtom v drugi rundi boksarskega dvoboja za naslov svetovnega prvaka težke kategorije premagal Kena Nortona. Američana sta se spopadla v Caracasu v Venezueli.

Leta 1992 je bil nekdanji boksarski svetovni prvak Mike Tyson kaznovan s šestimi leti zaporne kazni zaradi posilstva Desire Washington v Indianapolisu.

Leta 1995 so nogometne reprezentantke Nemčije v Kaiserslauternu v finalu evropskega prvenstva za ženske premagale Švedinje s 3:2 in osvojile naslov.

Leta 1999 je na tekmi kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo 2000 pri zmagi nad Azerbaidžanom s 7:0 v Guimaraesu prvič v izbrani vrsti zadel Pedro Pauleta, s 47 goli drugi najboljši strelec Portugalske v njeni zgodovini.