Rokometni reprezentant podira rekorde

Gajić podrl mejnik v Franciji

Slovenija Severna Makedonija Dragan Gajić | Dragan Gajić je v Franciji postavil nov mejnik. | Foto Guliverimage

Dragan Gajić je v Franciji postavil nov mejnik.

Slovenski rokometaš Dragan Gajić je ob porazu Limogesa proti Istresu (34:37) zabil devet zadetkov. Prav zadnji, ki ga je dosegel v 54. minuti srečanja, pa je pomenil, da je postal novi rekorder francoskega prvenstva. Kot 12. je prebil mejo tisočih zadetkov, za to pa je potreboval zgolj 151 tekem, kar ga, po poročanju portala handball-world.news, uvršča na sam vrh.

Desnokrilni rokometaš v Franciji nastopa že sedmo sezono. Med letoma 2011 in 2016 je branil barve Montpelliera, nato štiri leta preživel na Madžarskem pri Vezspremu in se predlansko sezono vrnil v deželo galskih petelinov, kjer vse od takrat brani barve Limogesa.

Deveti gol na petkovem srečanju in skupno tisoči v francoski ligi je pomenil, da je najhitreje v zgodovini tega tekmovanja zabil tisočkrat. To mu uspelo na le 151 odigranih tekmah, medtem ko je dozdajšnji rekorder Valero Rivera za omenjeni dosežek potreboval šest tekem več.

Kako izjemen je ta dosežek, govori tudi statistika 37-letnega Celjana. Tisoč golov je namreč dosegel v 1.365 poizkusih. Njegov skupni odstotek strela v vseh teh letih torej znaša kar 73,2. Gajić v povprečju v francoski ligi zabije več kot 6,5 gola na tekmo. Slovenski reprezentant je sicer več kot dve tretjini (736) zadetkov zabil v dresu Montpelliera, pri katerem je odigral 117 tekem.

Krim Mercator, Allison Marie Pineau
Sportal Krimovke v Turčiji po napeti končnici do prvih točk, visok poraz Grosove