Poročilo s tekme Tabor : Olimpija

Sežana ostaja nedotaknjena, iz nje praznih rok tudi Olimpija

2

Tabor Sežana | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši sežanskega Tabora so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Olimpijo z 2:1 (1:1). Primorci so še petič na peti domači tekmi v tej sezoni zmagali.

Tabor Sežana, Bravo, oktober 2020
Sportal Tabor premagal Olimpijo in skočil na vrh, s katerega je zrinil Muro

Po treh tekmah kroga, ki so se končale z 1:1, je obračun v Sežani ponudil drugačen razplet. Tabor, ki je na domačem igrišču v tej sezoni stoodstoten, je namreč z goloma Djala Aldairja prišel do druge zmage zaporedoma in vsaj začasno tudi do vrha lestvice. Olimpija pa je prekinila niz treh tekem brez poraza, obenem pa na gostovanjih še vedno čaka na prvo slavje.

Ljubljančani, ki so pogrešali nekaj nogometašev, tudi Mihaila Caimacova, Angela Ljaskova in Michaela Pavlovića, so odločno začeli tekmo in povedli v enajsti minuti, potem ko je Đorđe Ivanović na levi strani na kratko podal v notranjost do Timija Maxa Elšnika, ta pa je sprožil iz prve in žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo za 1:0.

Dino Skender je doživel drugi prvenstveni poraz na klopi Olimpije v tej sezoni. | Foto: Vid Ponikvar Dino Skender je doživel drugi prvenstveni poraz na klopi Olimpije v tej sezoni. Foto: Vid Ponikvar

Kraševci pa so izenačili že šest minut pozneje, ko je Hristos Rovas z glavo žogo v kazenskem prostoru vrnil do Djala Aldairja, ta pa je zadel s približno 12, 13 metrov. V 23. minuti je Mario Babić zapravil novo priložnost domačinov, tudi sicer pa so bili gostitelji, ki so igrali brez kaznovanega Kevina Grobryja, tisti, ki so imeli pobudo, a večjih priložnosti ni bilo več.

V uvodu drugega polčasa z izjemo poskusa Jana Andrejašiča, ustavil ga je Jan Koprivec, in Ivanovića, ki je zgrešil z leve strani, ni bilo posebej razburljivo, je pa v 61. minuti kmalu po vstopu v igro nase spet opozoril Leon Sever, ki je z 20 metrov zatresel prečko gola Olimpije.

V 67. minuti pa so Kraševci povedli. Mario Babić je najprej sprožil z roba kazenskega prostora in zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo spet pospravil Djalo Aldair. V 72. minuti je z 20 metrov znova poskusil Sever, a bil premalo natančen, tako kot na drugi strani Andres Vombergar v 76. minuti, ko je poskusil s strelom z glavo.

Tabor bo v 9. krogu v sredo gostoval v Novi Gorici, Olimpija pa bo dan pozneje gostila mestnega tekmeca Bravo.

Tabor : Olimpija 2:1 (1:1)

Stadion Rajka Štolfe, brez gledalcev, sodniki: Kajtazović, Žunič, Mežnar.

Strelca: 0:1 Elšnik (11.), 1:1 Djalo Aldair (17.), 2:1 Djalo Aldair (67.).

CB 24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški (od 82. Hlad), Zebić (od 57. Sever), Krivičić, Mihaljević, Kouao, Djalo Aldair, Babić (od 83. Stanković), Rovas (od 71. Ndzengue).
Olimpija: Frelih, Marin, Korun (od 88. Bagarić), Samardžić, Andrejašič, Perković (od 88. Ostrc), Elšnik, Ivanović, Fink (od 64. Kurež), Vombergar, Vukušić (od 76. Blagaić).

Rumeni kartoni: Mihaljević, Nemanič, Djalo Aldair, Hlad; Vukušić, Marin, Kurež.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME! Tabor je na peti domači tekmi v tej sezoni še petič zmagal in, vsaj za nekaj ur, skočil celo na vrh prvenstvene lestvice!

77. minuta: po predložku z desne strani je do strela z glavo prišel Andres Vombergar in imel lepo priložnost za izenačenje, pa je ni izkoristil. Žoga je zletela mimo gola.

GOOOL!!! V 67. minuti je Tabor unovčil premoč v zadnjih minutah. Najprej je s strelom z roba kazenskega prostora poizkusil Mario Babić, a je tudi njegov strel končal v vratnici, potem pa je do odbite žoge prišel Aldair, zadel še drugič na tej tekmi in poskrbel za preobrat v Sežani.

61. minuta: zdaj pa je imela Olimpija veliko sreče. Po strelu Leona Severa od daleč je bil njen vratar Žiga Frelih že premagan, potem pa je okvir vrat poskrbel, da v Sežani nismo videli evrogola.

55. minuta: na levi strani kazenskega prostora Tabora je preigraval Djordje Ivanović in lepo prišel do strela, ki pa ni bil najboljši. Žoga je zgrešila cilj.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Se bo izid v Sežani spremenil ali pa se bo še četrta tekma tega prvenstvenega kroga končala z 1:1?

POLČAS! Za nami je prvih 45 minut igre v Sežani. Rezultat je trenutno izenačen na 1:1.

GOOOL!!! Vodstvo Olimpije ni zdržalo dolgo. Po sijajni akciji, ki jo je uspešno zaključil Afričan v vrstah Sežančanov Aldair, je Aluminij v 17. minuti izenačil na 1:1.

GOOOL!!! Olimpija je v 12. minuti prišla do vodstva v Sežani, potem ko je po lepi podaji Djordjeta Ivanovića mojstrsko zadel Timi Max Elšnik.

ZAČETEK TEKME:
začelo se je gostovanje Olimpije na zahtevnem igrišču v Sežani, kjer Tabor v tej sezoni ni oddal še niti ene točke. Med drugim je tukaj premagal Maribor. Mimogrede, če bo Olimpija tokrat zmagala, bo na prvenstveni lestvici skočila pred svojega večnega tekmeca s Štajerske.

Pred tekmo:
Ob 14. uri se bo začelo zares na Krasu. Tabor, ki mu gre v tej sezoni odlično na domačih tleh, kjer je v prvi ligi preskočil vse štiri ovire in se lahko pohvali s stoodstotnim izkupičkom (premagal je Bravo, Maribor, Aluminij in Koper), bo skušal nadaljevati niz še proti zmajem. Če bi Sežančani osvajali točke še v gosteh, bi bili vodilni v prvenstvu. Kraševci so v sredo v pokalu ostali praznih rok na gostovanju pri vodilnem drugoligašu Radomljah, ki mora do nadaljnjega pozabiti na dvoboje, saj je druga liga zaradi izbruha novega koronavirusa prekinjena. Isti dan bi se skoraj od pokala poslovila tudi Olimpija, a se je rešila iz zahtevnega položaja.

V Brežicah je zaostajala z 1:3, a do konca rednega dela izenačila na 3:3, nato pa po loteriji kazenskih strelov, kjer se je izkazal visoki vratar Žiga Frelih, prišla do četrtfinalne vstopnice. Navijači zmajev niso bili preveč zadovoljni s predstavo ljubljencev, so pa prvič v tej sezoni dočakali zadetek Anteja Vukušića, kar je slaba novica za obrambo Tabora. Slaba novica za Olimpijo pa je podatek, da je Maura Camoranesija na klopi Tabora nasledil Goran Stanković, donedavni vodja mladinskega pogona NK Olimpija. Ta odlično pozna ljubljanski klub, kar bi mu lahko še kako pomagalo pri pripravi na nedeljski obračun.