ND Gorica Prva liga Telekom Slovenije NK Domžale

Sreda, 7. 11. 2018, 17.21

Poročilo s tekme Domžale : Gorica

Domžale hitro prebolele šok v Stožicah #video

Domžale Gorica | Shamar Nicholson je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar štiri zadetke. | Foto Morgan Kristan / Sportida

Shamar Nicholson je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar štiri zadetke.

Nogometaši Domžal so v zaostali tekmi 14. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico s 3:1 (2:0). Domžalčani, pri katerih so manjkali kaznovani Amedej Vetrih ter poškodovani Matija Rom, Slobodan Vuk in Dejan Lazarević, so po desetem krogu vendarle spet prišli do zmage. Z njo so se Gorici, ta je bila brez Andrije Filipovića, Jake Kolenca in Alena Jogana, maščevali za poraz s prve medsebojne tekme sezone in se ji na četrtem mestu približali zgolj na dve točki zaostanka.

Domžale : Gorica 3:1 (2:0)

Športni park, sodniki: Mertik (Odranci), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).

Strelci: 1:0 Podlogar (10.), 2:0 Nicholson (40.), 2:1 Smajlagić (62.), 3:1 Nicholson (76.).

Domžale: Mulalić, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Hodžić (od 72. Žužek), Gnezda Čerin, Ibričić, Mujan (od 81. Belima), Podlogar (od 86. Kirm), Nicholson.
Gorica: Sorčan, M. Kavčič (od 67. Džuzdanović), Celcer, Lipušček, Tomiček, Curk, Osuji, Grudina, Humar, Kotnik (od 82. Jermol), Smajlagić.

Rumena kartona: Gnezda Čerin; Humar.

Domžalčani so zasluženo dobili prvi polčas, potem ko so v prvem polčasu precej več poskušali s streli. Povedli so v deseti minuti, potem ko je najprej po kotu z leve strani na bližnji vratnici streljal Matej Podlogar, gosti so odbili žogo do Shamarja Nicholsona, ki je poskusil s peto, žoga pa je nato prišla spet do Podlogarja, ki jo je naposled poslal v mrežo.

Prvi zadetek Nicholsona in velika napaka Sorčana:

Na 2:0 so izbranci Simona Rožmana povedli v 40. minuti, potem ko je po Gregor Sikošek podal z leve strani, z glavo je streljal Nicholson, žoga pa je Gregi Sorčanu spolzela čez golovo črto. Za Nicholsona je bil to tretji zadetek na zadnjih dveh tekmah in četrti v sezoni.

Vrhunci dvoboja v Domžalah:

Med nevarnejšimi poskusi v prvem delu velja omeniti še prosti strel Senijada Ibričića z več kot 20 metrov v 35. minuti, takrat se je goriški vratar izkazal.

Domžale Gorica
Sportal Sanjski dnevi Jamajčana v 1. SNL #video

Prebujena Gorica zapretila, nato je Nicholson odločil zmagovalca

V 47. minuti pa se je na drugi strani izkazal Ajdin Mulalić po strelu Andreja Kotnika z glavo, na drugi strani pa Ibričić malce pozneje ni znal unovčiti napake Mattea Tomička, ki je slabo podal nazaj proti svojemu vratarju.

Fotogalerija tekme v Domžalah, fotograf Morgan Kristan/Sportida:

1 / 15

V 62. minuti pa so prebujeni Novogoričani znižali zaostanek, potem ko po podaji z leve strani Uroša Celcerja domači obrambi ni uspelo izbiti žoge, tako da jo je dobil Semir Smajlagić in jo rutinirano poslal v mrežo.

"Častni" zadetek Gorice:

Le tri minute pozneje je imel Žiga Lipušček lepo priložnost za izenačenje, a je po novi podaji z leve strani povsem sam zgrešil z glavo, v 70. minuti pa je priložnost za Gorico zapravil še Bede Osuji.

V 72. minuti je bil iz bližine nenatančen še Rok Grudina, štiri minute pozneje pa je spet "udaril" Nicholson, ko je z glavo iz bližine unovčil podajo Daria Melnjaka in tako prekinil pritisk Primorcev, ki niso več našli poti do priključka.

Domžalčani bodo v 16. krogu v nedeljo gostili Celjane, Novogoričani pa bodo dan prej gostovali v Murski Soboti.

Dogajanje v Domžale iz minute v minuto:

Konec tekme. Domžale so zmagale s 3:1 in se na lestvici povzdignile na četrto mesto. Tretjeuvrščeni Gorici so se približale na dve točki razlike.

80. minuta: Gostje iz Nove Gorice se ne predajajo. Andrej Kotnik je bil blizu zadetka, a je njegov strel z roba kazenskega prostora švignil mimo vratnice.

Drugi zadetek Shamarja Nicholsona:

Goooool! 3:1! 77. minuta. Jamajčan Shamar Nicholson je med obdobjem, ko je bila nevarnejša Gorica, dosegel še drugi zadetek na tej tekmi. Z desne strani mu je podal Dario Melnjak, Jamajčan pa je dosegel že četrti zadetek na zadnjih dveh tekmah. V tej sezoni je v 1. SNL dosegel pet golov. Domžalam se nasmiha peta zmaga v tej sezoni.

72. minuta: Nova priložnost Gorice za izenačenje. Pred vrati se je znašel sam Rok Grudina, a je poslal žogo prek vrat. Vrtnice so v 27 minutah minutah drugega dela na vrata Domžal streljala kar sedemkrat, gostitelji le dvakrat. Ostaja 2:1 za rumene.

Zadetek Semirja Smajlagića:

Goooool! 2:1! 62. minuta. Gostje so znižali zaostanek. Mladi nogometaš vrtnic iz BiH Semir Smajlagić je izkoristil napako domžalske obrambe, ko se je žoga znašla pri njemu, nato pa mu ni bilo težko iz neposredne bližine premagati domačega vratarja. Podajo je prispeval Uroš Celcer. Gorica zaostaja le še z 1:2. Se ponavlja zgodovina in bodo Domžale še enkrat več v zadnjih tednih zapravile prednost dveh zadetkov? Že v naslednjem napadu je branilec Gorice Žiga Lipušček zapravil lepo priložnost za izenačenje ...

54. minuta: Znova je bil za vrata gostiteljev nevaren Andrej Kotnik, a je Ajdin Mulalić brez večjih težav ukrotil njegov strel.

47. minuta: Gorica je prvič zapretila na današnji tekmi. Andrej Kotnik je streljal z glavo in namučil Ajdina Mulalića. Ostaja 2:0 za Domžale.

Začetek drugega polčasa. Trenerja obeh ekip se med odmorom nista odločila za spremembe. Na igrišče sta pritekli enaki enajsterici kot v prvem delu.

Konec prvega polčasa. Razigrane Domžale vodijo proti nemočni Gorici z 2:0. Če bo ostalo pri vodstvu Domžal, se bodo rumeni na razpredelnici povzdignili na četrto mesto, v prvenstvu pa zmagali prvič po 26. septembru! Kaj pravi statistika? V strelih je 10:1 za Domžale, v strelih v okvir vrat pa 3:0.

Zadetek Shamarja Nicholsona in napaka Grege Sorčana:

Gooooool! 2:0. 40. minuta: V polno je zadel Shamar Nicholson. Z glavo je streljal proti novogoriškim vratom, kjer pa je žoga prevarala 22-letnega vratarja Grego Sorčana in med njegovima nogama spolzela v gol. Domžale so podvojile prednost, Jamajčan pa je dokazal izjemno formo, saj je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar tri gole. Podajo je prispeval Gregor Sikošek.

35. minuta: Pritisk Domžal se nadaljuje. Kapetan Senijad Ibričić je s prostega strela namučil vratarja Gorice Grego Sorčana, ki je žogo izbil v kot. Ostaja pri vodstvu Domžal z 1:0.

20. minuta: V uvodnih 20 minutah je čutiti premoč Domžal, ki so proti vratom Gorici streljale še sedemkrat, gostje pa le enkrat. Razmerje strelov v okvir vrat je 1:0 za Domžale.

Zadetek Mateja Podlogarja:

Goooool! 1:0 za Domžale! 10. minuta. Gostitelji so za prvi zadetek potrebovali le deset minut. V polno je zadel Matej Podlogar in s tem prebil strelski led v tej sezoni. Povratnik v dresu Domžal je začel akcijo s strelom, po katerem se je žoga odbila do soigralca Shamarja Nicholsona. Jamajčan je skušal atraktivno streljati s peto, nato se je žoge dokopal Ljubljančan in z natančnim strelom v dolgi kot premagal Grego Sorčana.

Začetek tekme. V Domžalah se je ob 15.10 začela zaostala tekma 14. kroga Prve lige Telekom Slovenije med rumenimi in vrtnicami. Glavni sodnik je Bojan Mertik (Odranci).

Kdo bo začel dvoboj pri Domžalah?

Koga je v začetno enajsterico uvrstil trener Gorice Miran Srebrnič?

Trener Gorice Miran Srebrnič v Domžalah pogreša dva pomembna aduta začetne enajsterice. Andriji Filipoviću, ki je po izključitvi v Murski Soboti izpustil že tekmo z Rudarjem, se je na tribuni pridružil tudi Jaka Kolenc. Pri Domžalah manjka le suspendirani Amadej Vetrih, ki se bo na zelenice vrnil konec meseca.

Skupno sta se v najmočnejšem prvoligaškem tekmovanju Domžale in Gorica pomerila na 73 obračunih: 23 je bilo domžalskih zmag, 29 novogoriških, 21 tekem pa se je končalo brez zmagovalca.