8 let, 1 mesec

Oscar Pistorius

Četrtek, 9. 8. 2012, 14.05

Razočarani Pistorius zapušča London

Južnoafriški invalidni tekač Oscar Pistorius je imel s štafeto 4 x 400 metrov priložnost, da s svojo ekipo napove kandidaturo za eno od odličij na OI v Londonu, a v kvalifikacijah sploh ni tekel.

Štafeta JAR ni prišla do tretje predaje, kajti Ofentse Mogawane je padel in sanj o medalji je bilo konec. Ko je Pistorius spoznal, da je olimpijskih iger zanj konec, ni skrival razočaranja. Južnoafriška ekipa je na svetovnem prvenstvu v Daeguju osvojila bron, Pistorius pa je takrat tekel v kvalifikacijah, v finalu pa je ostal brez nastopa. "Tekač na rezilih" se je v Londonu zavedal, da ima s štafeto lepo priložnost osvojiti eno od medalj. Pistorius, ki je tekel tudi na 400 m in izpadel v polfinalu ter končal na 23. mestu, je tako postal prvi atlet invalid, ki je nastopil na največjih športnih igrah.