5 let, 8 mesecev

olimpijske igre mladih Miha Dovžan

Ponedeljek, 16. 1. 2012, 20.10

Biatlonec Dovžan peti, Čuvan v finalu

Biatlonec Miha Dovžan je na 1. zimskih olimpijskih igrah osvojil peto mesto na zasledovalni tekmi, hokejist Primož Čuvan pa se je uvrstil v finale spretnostnega izziva.

Mladi slovenski biatlonci so četrti tekmovalni dan mladinskih olimpijskih iger v Innsbrucku pozitivno presenetili s petim mestom Mihe Dovžana. Po šprinterski preizkušnji nobenemu od njih ni kazalo najbolje, saj so si z zgrešenimi streli nabrali kar nekaj zaostanka, tokrat pa je predvsem Dovažan dokazal, da je lahko zelo natančen. Le z enim zgrešenim strelom je iz 17. napredoval na peto mesto. Manj natančen je bil Vid Zabret, ki je bil na koncu 35., uvrstitve pa sta nekoliko popravili tudi Eva Urevc in Anthea Grum. Prva je v cilj pritekla kot 25., Grumova pa je bila 31.

Hokejisti imajo na igrah v Innsbrucku novo disciplino imenovano spretnostni izziv. Tekmovalce čaka šest različnih nalog, kjer morajo pokazati spretnost s ploščkom, hitrost, natančnost in v eni od nalog, kjer merijo najhitrejši strel, tudi moč. Slovenija ima predstavnika tako med fanti kot dekleti. Primož Čuvan je v kvalifikacijah nabral 14 točk in se s petim rezultatom uvrstil v četrtkov finale. To ni uspelo Urši Pazlar, ki ni prišla do točk in je končala tekmovanje na 15. mestu.