0,10

termometer

Jason Kenny
Jason Kenny je s sedmim zlatim olimpijskim odličjem postal najuspešnejši britanski olimpijec vseh časov. Foto: Reuters

Jason Kenny iz Združenega kraljestva je zmagovalec preizkušnje v disciplini keirin dirkališčnega oziroma kolesarstva na stezi na poletnih olimpijskih igrah na Japonskem. Triintridesetletni tekmovalec je na velodromu Izu v Shizouki osvojil svojo še sedmo olimpijsko zlato odličje, s čimer je postal najuspešnejši britanski olimpijec vseh časov.

S sila uspešno zlato bero olimpijskih kolajn je prehitel prav tako tekmovalca v kolesarstvu na ovalnih progah Chrisa Hoya, ki ima šest zlatih olimpijskih odličij.

Kenny je zlate kolajne osvojil v ekipnem sprintu na igrah v Pekingu 2008, dve zlati v sprintu in ekipnem sprintu je svoji zbirki dodal v Londonu 2012, v Riu de Janeiru pa je osvojil kar tri zlate kolajne (sprint, ekipni sprint, keirin). V svoji vitrini ima tudi olimpijsko srebro v sprintu iz iger v Pekingu 2008.

Srebro je pripadlo tekmovalcu iz Malezije Azizulhasniju Awangu, ki ima že bron v keirinu iz Ria. Nizozemec Harrie Lavreysen je osvojil boj za tretje mesto.

Kolesarstvo na stezi, keirin, moški:
ZLATO:  Jason Kenny (Velika Britanija)
SREBRO: Mohd Azizulhasni Awang (Malezija)
BRON:   Harrie Lavreysen (Nizozemska)
Eliud Kipchoge Sportal Kipchoge znova kralj olimpijskega maratona, Slabe z Američankami prvak Slovenija : Avstralija, tekma za 3. mesto OI Sportal "Žalostno je, a sem ponosen kot vsa Slovenija" Eliud Kipchoge Sportal Eden od vrhuncev zadnjega dne pripadel novemu, staremu prvaku v maratonu Luka Slabe ZDA Sportal Slovenski strateg z ZDA na olimpijskem vrhu