Pokal CEV, ženske, 1/16 finala

Brez čudeža v Belgiji: ekspresno slovo goriških strel od Evrope

GEN-I Volley | Slovenske podprvakinje so hitro končale z evropsko sezono. | Foto CEV

Slovenske podprvakinje so hitro končale z evropsko sezono.

Odbojkarice GEN-I Volleyja so izgubile tudi povratno tekmo 1/16 finala pokala CEV. Ekipi Oostende so morale premoč priznati že pred 14 dnevi v Novi Gorici (3:0), gladko z 3:0 pa so Belgijke dobile tudi povratni dvoboj.

Odbojkarice GEN-I Volleyja so se ekspresno poslovile od Evrope, precej prej kot lani, ko so igrale v polfinalu pokala challenge. Proti Belgijkam niso imele prav nobenih možnosti, že tekma v Novi Gorici je pokazala, da je kakovost precej na strani tekmic. Ti so brez težav dobile prva dva niza, si s tem zagotovila napredovanje, na začetku tretjega niza je bilo videti, da bo ta bolj izenačen, a so po izenačenem začetku domače spet pobegnile in si zagotovile gladko zmago.

V prvem nizu je bilo kar nekaj statističnih podatkov na strani Novogoričank, a na rezultatu se to ni videlo. Predvsem zaradi napak, ki so jih ob solidnem sprejemu naredile v večji meri s servisi. Če bi nekoliko boljše servirale, bi bile zagotovo nevarnejše, tako pa se je niz končal z izidom 25:16.

Na začetku drugega niza so gostje dvakrat prišle v vodstvo, a spet ni bilo pravega pritiska s servisi. Belgijke so izboljšale napad, hitro prišle do šestih točk prednosti, takšna prednost je bila tudi na koncu niza.

Najbolj izenačen je bil tretji niz. Gostiteljice so sicer prišle do vodstva s 15:11, toda Slovenke se niso dale, izid izenačile. Pri 21:20 so imele še vse možnosti, da osvojijo vsaj častni niz, toda nato so domače osvojile dve točki, prednost pa zadržale.

Pri Primorkah se je z 21 točkami najbolj izkazala Kanadčanka Sara Kovac.

Hermes Volley Oostende: Lafeber, Biebauw 5, De Winne, Coolman 14, Van Acker 4, Zakoscielna 9, Van der Voude 1, De Boeck 5, De Wulf, De Tant, Verbinnen 8, Bland 5.

GEN-I Volley: Sillah, Ferlinc 2, Goršek 1, Velikonja Grbac 4, Spanou 4, Forštnarič 5, P. Blažič 4, Mikl, Kovac 21, Blažič, Leban 3, Jovanović 1.