Nik Mujanovič Rok Možič Rok Možič Tine Urnaut slovenska odbojkarska reprezentanca

Verona Roka Možiča do nove zmage, Mujanović in Bračko končala negativni niz

Verona Roka Možiča je slavila četrtič zapored.

Kako gre slovenskim odbojkarjem in odbojkaricam v klubih?

Alen Pajenk, Olympiacos
Sportal MVP Pajenku in soigralcem je uspelo

V italijanskem prvenstvu so pretekli konec tedna odigrali tekme petega kroga, v katerem je do nove zmage prišla Verona Roka Možiča, ki se vrača po poškodbi. Možičevi so s 3:1 premagali Milano, vknjižili četrto zaporedno zmago, tako da so četrti.

V vodstvu je Perugia, ki je s 3:1 zadala prvi poraz Trentinu Jana Kozamernika. Reprezentančni srednji bloker je ob porazu dosegel šest točk, s soigralci zaseda tretje mesto.

Tonček Štern uspešno igra v Turčiji. | Foto: www.alesfevzer.com Tonček Štern uspešno igra v Turčiji. Foto: www.alesfevzer.com

V Turčiji je bil dobro razpoložen Tonček Štern, ki je ob zmagi s 3:1 proti Fenerbahčeju za Ziraat v statistiko vpisal 17 točk. Po štirih tekmah so pri treh zmagah in enem porazu, tako da so na drugem mestu. Še več, kar 21, jih je za Paris v boju z drugim Tourcoingom nanizal Nik Mujanović, Rok Bračko pa jih je k zmagi dodal še devet. Parižani so s tem končali niz treh porazov in so trenutno deveti.

Nik Mujanović se v dresu Pariza odlično znajde. | Foto: Guliverimage Nik Mujanović se v dresu Pariza odlično znajde. Foto: Guliverimage

Na Poljskem je bila Resovia za tretjo zmago v gosteh uspešnejša od Olsztyna, z dobro igro pa se je izkazal podajalec Gregor Ropret, medtem ko je trener Klemnu Čebulju namenil počitek. Poljska zasedba je na osmem mestu. Žiga Štern v poljskem prvenstvu in Uroš Planinšič, ki si kruh služi na Nizozemskem, bosta na parket stopila danes.

Alen Pajenk je grško prvenstvo v dresu Olympiacosa začel s prepričljivo zmago nad Kifisasom in za uvod zabeležil šest točk, Pajenkovi so bili uspešni tudi v kvalifikacijah za ligo prvakov.

Na Japonskem je bil na igrišču prepričljiv Tine Urnaut, a to ni bilo dovolj za zmago njegovega moštva Nagoja Wolfdogs v boju z Osako, ki je slavila na obeh obračunih. Naš kapetan je na prvem vknjižil deset, na drugem pa 19 točk. To je bil še četrti zaporedni poraz Urnautovih.

Anja Mazej je ob zmagi dobila priložnost v tretjem nizu. | Foto: Aleš Oblak Anja Mazej je ob zmagi dobila priložnost v tretjem nizu. Foto: Aleš Oblak

Prvič smo na igrišču videli našo prosto igralko Anjo Mazej, ki je v tretjem nizu tekme med svojo Novaro in Romo dobila priložnost za igro in se s soigralkami veselila zmage s 3:0. Mija Šiftar je k zmagi Brescie nad Volpinom v drugi italijanski ligi prispevala kar 19 točk. Saša Planinšec z Lodžem še naprej niza zmage, enako kot Žana Zdovc Sporer v Franciji.

Nove zmage sta se v nemškem prvenstvu veselili Lorena Lorber Fijok in Eva Zatković, saj je njun Dresdner slavil v gosteh pri Schwerinu. Medtem ko Zatković ni dobila veliko priložnosti za dokazovanje, je Lorber Fijok odigrala celoten obračun in dosegla deset točk.

Nika Markovič na dovoljenje za prvi nastop za Ageo Medics, ki je bil v tretjem krogu prvenstva dvakrat boljši od ekipe Green Wings, še čaka.

Treh prvenstvenih točk se je v romunskem prvenstvu z zmago na mestnem derbiju razveselila Mirta Velikonja Grbac. | Foto: Aleš Oblak Treh prvenstvenih točk se je v romunskem prvenstvu z zmago na mestnem derbiju razveselila Mirta Velikonja Grbac. Foto: Aleš Oblak

Tudi Selena Leban (deset točk) je z Luganom prišla do polnega izkupička in zmage nad Dudingenom v švicarskem prvenstvu, treh prvenstvenih točk pa se je v romunskem prvenstvu z zmago na mestnem derbiju razveselila Mirta Velikonja Grbac, ki je za Dinamo iz Bukarešte dosegla pet točk. Eva Pavlović Mori je z Zarečjem tokrat po hudem boju izgubila z Leningradko, je pa slovenska podajalka zopet igrala zelo dobro in dosegla tudi sedem točk.