OK Hoče MOK Krka Panvita Pomgrad Salonit Anhovo 1 DOL

Četrtek, 3. 12. 2020, 21.22

1. DOL, moški, zaostale tekme 8. kroga

Salonit potrdil četrto mesto, Hočani zanesljivi v Novem mestu

Calcit Volley Salonit Anhovo | Salonit je vknjižil novo zmago. | Foto Klemen Brumec

Salonit je vknjižil novo zmago.

Odbojkarji Salonita so v zaostali tekmi 8. kroga 1. DOL, ki ga je pred tedni prestavila pavza zaradi koronavirusa, v sredo gostili Panvito in gladko slavili, v četrtek pa so Hočani brez izgubljenega niza zmagali v Novem mestu. Preostali tekmi kroga bosta predvidoma na sporedu tik pred božičem, 23. decembra.

Kanalci so do zmage prišli brez večjih težav. Imeli so mnogo bolj razpoloženi napad od tekmecev, boljši so bili tudi v bloku. Prekmurci so bili tekmecem enakovredni le v drugem nizu, v katerem so vodili s 14:8. Toda domači so jih na 18. točki ujeli, potem ko je dva zaporedna bloka dosegel Veljko Boharev. Gosti so spet začeli delati napake, po izidu 23:21 pa je niz dvema blok točkama končal Jakob Kavčič.