Salonit Anhovo Calcit Volley ACH Volley OK Maribor OK Hoče 1 DOL

Nedelja, 10. 2. 2019, 19.03

1. DOL, moški, 15. krog

Matija Pleško trenersko pot začel z zmago

Matija Pleško | Matija Pleško je čez noč postal trener ACH Volleyja. Krstni nastop v novi vlogi je kronal z zmago. | Foto Urban Urbanc/Sportida

V derbiju 15. kroga 1. DOL za moške so v soboto odbojkarji Salonita s 3:1 premagali Calcit Volley in se zavihteli na drugo mesto na lestvici. Enako število točk kot Salonit in Calcit ima tudi Maribor. Črnuče so ugnale Panvito in na zadnje mesto spet pahnile Hoče, v nedeljo pa je vodilni ACH Volley z novim trenerjem Matijo Pleškom v Tivoliju premagal Krko.

Matija Pleško
Sportal Čez noč postal trener: po klicu na pomoč je rekel da

Pleško v nekaj dnevih v igri ni mogel veliko spremeniti, a vodstvo kluba je zagotovo pričakovalo, da bo pristop boljši kot na prejšnjih tekmah prvenstva, da se bodo igralci poskušali dokazati. A v prvem nizu se niso. V napadu so imeli težave, blok ni deloval, kot bi moral, nekdanji soigralec David Kumer in Martin Kosmina sta ga z lahkoto prebijala, posledica tega je bila, da so se Ljubljančani za vodstvo 1:0 namučili, niz so dobili šele v napeti končnici.

A ko so zaustavili Kumra in Kosmino, ko so na njiju postavili blok, je bilo vse lažje. Dokaj gladko so dobili drugi niz, v tretjem pa je igra gostov povsem razpadla, v veliki meri je bilo to posledica slabega sprejema.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 17 točkami Timofij Polujan.

Kanalci boljši Kamnika

Kamniški odbojkarji so v Kanalu gladko dobili prvi niz, a nato se je razigral kanalski blok na čelu z Gregorje Basanežejem, ki je trikrat zaustavil kamniške napadalce, še trikrat pa so bili uspešni njegovi soigralci. Do 14. točke sta bili ekipi izenačeni, vendar so z blokom Basaneža domačini prišli do štirih točk prednosti (19:15). Kamničani so se domačinom še približali na dve točki zaostanka, a je Dalibor Tomić izkoristil drugo zaključno žogo za izenačenje v nizih.

Salonit je pred domačimi gledalci porazil Calcit. | Foto: Facebook Salonit Anhovo Salonit je pred domačimi gledalci porazil Calcit. Foto: Facebook Salonit Anhovo

Calcit je tudi v tretjem nizu naredil veliko napak, statistiki so jih našteli deset, kar je bilo občutno preveč, da bi lahko bili konkurenčni. Podobno kot v drugem nizu so Kanalci do odločilne prednosti prišli po izenačenju na 15. točki, saj so s tremi zaporednimi gostom pobegnili za tri točke (18:15), kar se je izkazalo za odločilno.

Čeprav so v četrtem nizu Kanalci sredi niza z dvema zaporednima asoma Ireneja Karnela vodili že s 14:8, šest točk prednosti pa so imeli tudi po bloku Matica Vrtovca (22:16), so vse do zadnje točke trepetali za zmago. S točko razpoloženega Dimitrija Babkova so se jim Kamničani v sami končnici približali le na točko zaostanka (22:23). Varovanci Aleša Hribarja so ubranili tudi eno zaključno žogo, vendar je nato njihov servis končal v avtu, tako da so se treh točk veselili odbojkarji Salonita.

Mariborčani v tej sezoni zares blestijo. | Foto: Facebook OK Maribor Mariborčani v tej sezoni zares blestijo. Foto: Facebook OK Maribor

Maribor ima eno točk kot Salonit in Calcit

Maribor v Šoštanju ni imel težav. Čeprav je veliko grešil na servisni črti, pa je bil v drugih elementih dovolj dober, da je že prvi niz gladko dobil. V drugem so domači povedli s 4:1, to pa je bilo tudi njihovo edino omembe vredno vodstvo. Gostujoči napad in blok pa jima več ni dovolil, ne v drugem ne v tretjem nizu.