12.09

NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale NK Aluminij NK Gorica NK Rudar NK Celje NK Maribor NK Maribor NK Šenčur

Sreda, 23. 10. 2013, 12.09

Zahović poskrbel za remi, znani vsi polfinalisti pokala

Maribor, Gorica, Olimpija in Rudar so polfinalisti pokala Slovenije. Za branilce naslova iz Maribora je na povratni tekmi četrtfinala prvi gol dosegel Luka Zahović, sicer sin Zlatka.

Mariborčani na povratni tekmi četrtfinala sicer niso premagali Šenčur, vendar je bila prednost s prve tekme dovolj za preboj v polfinale. V prvi postavi Maribora se je znašel tudi sin Zlatka Zahovića, Luka in po predložku Gorana Cvijanovića tudi dosegel prvenec v dresu prvakov.

Ker je imel evropske obveznosti, je Maribor prvo tekmo četrtfinala pokalnega tekmovanja, s katerim so preostali polfinalisti že opravili, odigral šele sredi novembra. Z drugoligašem Šenčurjem ni imel težav in si praktično že zagotovil preboj med najboljše štiri. Zmagal je kar s 5:2. Pot do visoke zmage je prvakom utrl branilec Martin Milec, ki je zabil prva dva gola za goste. Pozneje sta se med strelce vpisala še Dejan Mezga, mladinec Petar Stojanović, ki je zadel dobrih 15 minut po vstopu v igro, in Nusmir Fajić. Omeniti velja, da je v Šenčurju med vratnicama vijoličastih debitiral mladi, 19-letni vratar Aljaž Cotman, ki je v Ljudski vrt prišel pred kratkim. Olimpija je na povratni četrtfinalni tekmi zadržala prednost iz Stožic, Domžalčani pa so kljub domači zmagi izpadli iz pokalnega tekmovanja. Edini gol na povratni tekmi je v 51. minuti dosegel Zeni Husmani, Domžalčani pa bi lahko izenačili skupni izid, vendar rezervist Alen Ožbolt ni uspel premagati Elvisa Džafića.

Med najboljše štiri ekipe so se v pokalnem tekmovanju že uvrstili Velenjčani in Novogoričani. Rudar je lokalnega rivala iz Celja tudi na povratni tekmi in se zanesljivo uvrstil v polfinale s skupnim rezultatom 7:1, Gorica pa je ubranila prednost iz Kidričevega ter se maščevala Aluminiju za izločitev v pokalnem tekmovanju v sezoni 2012/13.

Mariborčani so na prestavljeni tekmi osmine finala premagali Radomlje in se v Domžalah prebili v četrtfinale. Branilci pokala so odpor Radomlja strli v drugi polovici drugega polčasa, ko se je razigral francoski napadalec Jean Philippe Mendy in dosegel tri gole. Mariborčani bodo za polfinale igrali proti Šenčurju. Prva tekma bo na Gorenjskem 13. novembra.