28. 11. 2016,
11.50

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,53

naj gol Simon Rožman Darko Milanič Luka Elsner NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Rudar NK Radomlje NK Krško NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Ponedeljek, 28. 11. 2016, 11.50

Video vrhunci 18. kroga Prve lige Telekom Slovenije

Luka Elsner se je izognil negativnim komentarjem #video

Vodilna trojica Prve lige Telekom Slovenije - Maribor, Olimpija in Domžale - je z zmagami v 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije povečala naskok pred zasledovalci. Vijolice so ostale neporažene že 16. zapored. Trener Darko Milanič je užival v "atomskem" prvem polčasu proti Krškemu. Njegov stanovski kolega Luka Elsner ni bil tako zadovoljen ...

Maribor : Krško 4:0

Vijolice so prvo polovico tekmovalne sezone 2016/17 v 1. SNL sklenile na vodilnem položaju. "Užival sem v predstavi fantov v prvem polčasu," je priznal trener Maribora Darko Milanič, ki ostaja nepremagan že 16 tekem. Niz nepremagljivosti želi zadržati čim dlje.

"Razlika v kakovosti je bila prevelika," je gostiteljem za visoko zmago čestital trener Krškega Tomaž Petrovič.

Olimpija : Aluminij 3:0

Olimpija je v nedeljo brez večjih težav odpravila goste iz Kidričevega in jih v tej sezoni premagala že četrtič (še dvakrat v pokalu). "Osvojili smo tri točke, dali tri gole, nobenega pa prejeli. Tu bi ustavil analizo. Veliko stvari bi moralo biti boljših, a takšne zmage v tem obdobju ne bomo negativno komentirali," se je Luka Elsner razveselil treh novih točk, mešani občutki pa so ga spremljali zaradi tega, ker je prepričan, da lahko zmaji pokažejo bistveno več.

"Premalo smo nevarni v napadu. Pridemo 30 metrov do gola, potem pa se vse ustavi," je izpostavil glavno težavo Aluminija trener Bojan Špehonja.

Domžale : Celje 2:1

Trener Domžal Simon Rožman je dočakal prvo zmago nad nekdanjim klubom iz knežjega mesta. "Od nas so pričakovali veliko zadetkov, a smo igrali proti zelo kakovostni ekipi. Narekovali smo dober ritem in zadeli ob pravih trenutkih," je bil zadovoljen najmlajši strateg v 1. SNL. Nogometaš Celja Žiga Kous je opozoril na bojazljivost, s katero so gostje vstopili v derbi 18. kroga in gostiteljem olajšali nalogo.

Luka Koper : Gorica 0:0

Primorski obračun na Bonifiki ni postregel z zadetki. Gostje so objokovali večje število zapravljenih priložnosti, trener Kopra Igor Pamić, ki še vedno čaka na prvo zmago s kozlički, pa je brez dlake na jeziku dejal, da je po vsem, kar je videl, še zadovoljen s točko.

"Zakaj bi vam lagal? Imeli smo težave v organizaciji igre. Pogrešamo kreativnega zveznega igralca. V naši igri je veliko pomanjkljivosti," nekdanji hrvaški reprezentant ni bil zadovoljen s predstavo proti vrtnicam, ki jih je ponovno na cedilu pustila učinkovitost v napadu.

"Če bi hoteli zmagati, bi morali biti bolj konkretni," je poudaril trener Miran Srebrnič.

Rudar : Radomlje 2:0

Velenjčani so dočakali drugo domačo zmago v tej sezoni. Z 2:0 so odpravili zadnjeuvrščene Radomljane, ki so se krčevito upirali vse do zadnje tretjine drugega polčasa, ko so knapi dosegli oba zadetka. "Še enkrat več se je pokazalo, da v slovenskem prvenstvu ni lahke tekme," je poudaril trener Rudarja Slobodan Krčmarević, zadovoljen s prispevkom igralcev, ki so vstopili v igro s klopi. "Nismo izkoristili priložnosti. To je Rudar kaznoval," je bil kratek in jedrnat nogometaš Radomelj Denis Lidjan.