4 leta, 2 meseca

Arsene Wenger Gervinho Thomas Vermaelen

Četrtek, 4. 10. 2012, 0.34

Vermaelen: V prvem polčasu smo se mučili

Arsenal je izpolnil cilj in tudi v drugi tekmi skupine B lige prvakov prišel do zmage, čeprav je bil grški Olympiakos trd oreh.

Po prvem polčasu je bilo v Londonu 1:1, v drugem delu pa je Arsenal zabil dva gola in pričakovano prišel do novih treh točk, s katerimi je vsaj delno pozabil na boleč prvenstveni poraz proti Chelseaju konec tedna. Zdaj ima v skupini A po dveh tekmah stoodstoten izkupiček in je na dobri poti v nadaljnje tekmovanje.

''V prvem polčasu smo se mučili. Ni bilo dobro. A k sreči smo se v drugih 45 minutah pobrali in zaigrali veliko bolje ter zasluženo prišli do zmage. To je najbolj pomembno,'' je po tekmi povedal kapetan Londončanov Thomas Vermaelen. ''Ob polčasu nam je trener namenil nekaj krepkih, a ni bil jezen. Le opozoril nas je na napake, ki smo jih delali, kar je normalno. Upoštevali smo njegove nasvete in prišli do zmage. Imamo šest točk po dveh tekmah, kar nam pred nadaljevanjem tekmovanja daje dodatno samozavest. Ta pa je na takšni ravni zelo pomembna,'' je še povedal Belgijec.

Za konec je nekaj besed namenil še Gervinhu, ki je bil z golom in podajo najboljši posameznik srečanja. Napadalec iz Slonokoščene obale je v zadnjih tekmah nemalokrat strelec in je eden ključnih mož ekipe Arsena Wengerja. ''Igra res odlično. Da je odličen, smo vsi vedeli že prej. Da se nismo motili, pa kaže na zadnjih tekmah, v katerih je pokazal izjemno strelsko formo. Upam, da bo v podobni tudi v naslednjih tednih. Za našo ekipo je izjemnega pomena,'' je soigralcu laskal Vermaelen.