Četrtek, 22. 2. 2024, 13.50

2 meseca

Thuram nared za povratni obračun z Oblakovim Atleticom

Marcus Thuram | Foto Reuters

Francoski nogometaš Marcus Thuram bo moral zaradi poškodbe počivati najmanj dva tedna, poroča italijanska tiskovna agencija Ansa. Napadalec Interja iz Milana se je poškodoval na prvi tekmi osmine finala lige prvakov proti španskemu Atleticu iz Madrida, za katerega igra slovenski vratar Jan Oblak.

Inter je torkov dvoboj dobil z 1:0 in bo na povratni tekmi 13. marca branil minimalno prednost. Na tekmi bo lahko po vsej verjetnosti igral tudi Thuram. Ta je moral ob polčasu zaradi težav s prepono predčasno končati dvoboj. Njegova menjava Marko Arnautović je nato v 79. minut edini premagal Oblaka.

Italijanski mediji, ki se opirajo na zdravniško poročilo Interja na spletni strani, domnevajo okoli 14-dnevno okrevanje za 26-letnega Thurama, ki bi se lahko v idealnem primeru vrnil za prvenstveno tekmo bodisi 4. marca proti Genoi bodisi teden dni kasneje proti Bologni.

Inter je trenutno prepričljivo vodilni v italijanskem prvenstvu, preteklo sezono lige prvakov pa je igral v finalu in izgubil proti Manchester Cityju (0:1).