7 let, 12 mesecev

Zlatko Dedić Zlatan Ljubijankić Josip Iličić Kevin Kampl Andraž Kirm

Nedelja, 27. 1. 2013, 17.47

Šukalovi zagodli Brečku in Marohu

Selektor Srečko Katanec je konec minulega tedna pozdravil štiri gole v režiji Dedića (dva), Ljubijankića in Iličića ter štiri podaje Kampla ter Kirma. Köln od dragocene zmage delilo le nekaj sekund.

Samir Handanović: Milanski Inter je po daljšem času dočakal zmago in nedotaknjeno mrežo, ki črno-modre še ohranja v boju za evropska mesta. V nedeljo je v času nedeljskega kosila odpravil Parmo z 1:0, med najboljšimi na San Siru pa je bil slovenski vratar, ki je dvakrat zaustavil izjemno nevarna poizkusa gostov iz bogate province. Odigral je vso tekmo, Inter pa se je na lestvici povzpel na peto mesto. Vid Belec je srečanje spremljal s klopi.

Jan Oblak: Po odsluženi kazni zaradi rdečega kartona na pokalni tekmi se je vrnil med vratnici. Rio Ave je v soboto izgubil prvenstveno tekmo pri moštvu Paços de Ferreira (1:2), Škofjeločan je branil vso tekmo, Rio Ave pa na lestvici padel na deveto mesto.

Mišo Brečko: Köln je v ponedeljek zvečer gostoval pri Duisburgu in osvojil točko. To je bila zadnja tekma 30. kroga druge nemške lige, ''kozlički'' pa so imeli težko nalogo, saj so lovili tretjeuvrščenega Kaiserslauterna. Če bi v gosteh premagali ''zebre'', za katere ni zaigral nekdanji slovenski reprezentant in ''pomiloščenec'' Goran Šukalo (poškodba kolka, ki jo je staknil na četrtkovem treningu, mu še vedno nagaja), bi po točkah ujeli nekdanji klub Aleksandra Knavsa, tako pa so po nesrečnem remiju (1:1) še vedno v zaostanku. Do konca sezone so le še štirje krogi. Brečko je kapetanski trak Kölna nosil vso tekmo. Gostje so bili v boljšem položaju, saj so kmalu povedli. V 23. minuti je v polno zadel Thomas Bröker, nato je Köln obdržal prednost vse do druge minute sodnikovega podaljška, ko je nezbranost gostujoče obrambe v gneči s strelom z glavo kaznoval Dustin Bomheuer. Trboveljčan je odigral vso tekmo. Berlinska Hertha si je že zagotovila vrnitev v prvo ligo, čeprav bodo do konca odigrani še štirje krogi. V naslednjem krogu si jo lahko tudi Eintracht Braunschweig. Tretjeuvrščeni drugoligaš bo odigral dodatne kvalifikacije za bundesligo. Boštjan Cesar: Chievo je v gosteh premagal Sieno z 1:0, tudi po zaslugi borbenega Ljubljančana, ki si je dovolil nekaj zelo ostrih prekrškov. Odigral je vso tekmo, v 89. minuti pa prejel rumeni karton. Chievo je poskočil na 13. mesto in je vedno bližje obstanku.

Branko Ilić: Anorthosis je v ciprski ligi za prvaka v soboto remiziral z Omonio, gledalci pa niso videli zadetkov (0:0). V treh nastopih v ligi za prvaka ga Anorthosis še ni dosegel. Ljubljančan je odigral vso tekmo.

Bojan Jokić: Chievo je v gosteh premagal Sieno z 1:0, Gorenjec pa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce. Chievo je poskočil na 13. mesto in je vedno bližje obstanku.

Dominic Maroh: Köln je v ponedeljek zvečer gostoval pri Duisburgu in nesrečno izpustil s pladnja zmago. Gostitelji so izenačili v 92. minuti, Köln pa tretjeuvrščenemu Kaiserslauternu gleda v hrbet. Zaostaja za dve točki. Slovenski reprezentant je odigral vso tekmo.

Andraž Struna: V drugi poljski ligi je Cracovia v soboto doma brez pomoči Primorca ugnala Warto iz Poznana (2:1). Ostaja na visokem drugem mestu.

Marko Šuler: V prvi poljski ligi je vodilna Legia v soboto premagala Pogon Szczecin z 2:0. Korošec ni kandidiral za nastop.

Armin Bačinović: Hellas Verona je doma s 4:2 odpravila Brescio in se utrdila na tretjem mestu serie B. Mariborčan ni dobil priložnosti za igro, ampak dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.

Valter Birsa: Torino je v lepotici kroga izgubil v Firencah s 3:4. Gostitelji so vodili že s 3:0, nato so "biki" do 77. minute rezultat izenačili, končni rezultat pa je v 86. minuti dosegel Romulo (Fiorentina). Birsa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce, v nedeljo pa ga čaka mestni obračun z Juventusom.

Kevin Kampl: Red Bull Salzburg je v soboto ponižal novinca v prvoligaški druščini, WAC. Bilo je kar 6:2, pri dveh zadetkih pa je podajo prispeval Kampl. Po tri zadetke sta dosegla Alan in Soriano, Salzburg pa ostaja na drugem mestu. Za vodilno Austrio, ki je v dunajskem derbiju remizirala z Rapidom (Dare Vršič ni kandidiral za nastop), zaostaja šest točk.

Andraž Kirm:* Groningen je doma ugnal ADO Den Haag z 2:1, pri obeh zadetkih gostiteljev pa se je v vlogi podajalca izkazal Ljubljančan. Odigral je vso tekmo. Groningen je na osmem mestu, ki še zagotavlja kvalifikacije za mesto v ligi Europa.

Rene Krhin: Bologna je v nedeljo doma remizirala s Sampdorio (1:1). Odigral je vso tekmo, Bologna se je povzpela na 11. mesto.

Josip Iličić:* Palermo je v 33. krogu italijanskega prvenstva remiziral s Catanio. Tako se je derbi na Siciliji končal brez zmagovalca, pa čeprav je Catania vodila do zadnjih sekund. Nato pa je globoko v sodnikovem podaljšku nase opozoril Kranjčan, se spretno pretihotapil pred vrata gostiteljev in zatresel mrežo. Za veliko točko, ki Palermo ohranja v boju za obstanek v druščini najboljših. "Jojo" je dosegel že deveti prvenstveni gol v tej sezoni, med strelce pa se je vpisal na četrti zaporedni tekmi. Odigral je vso tekmo, čeprav med treningom zaradi bolečin v stegenski mišici ni kaj pretirano treniral, pač pa se posvečal terapijam.

Jasmin Kurtić: Palermo je v 33. krogu italijanskega prvenstva remiziral s Catanio. Tako se je derbi na Siciliji končal brez zmagovalca. Odigral je 77 minut, Palermo pa je zaostanek za Sieno, ki je na "varnem" 15. mestu, znižal le še na točko.

Dejan Lazarević: V drugi italijanski ligi je Modena v gosteh ugnala Novaro (1:0) in se povzpela na osmo mesto, Domžalčan pa je odigral vso tekmo. Tako kot Siniša Anđelković, ki je v 28. minuti prejel rumeni karton.

Aleksander Radosavljević: V prvi nizozemski ligi je VVV Venlo v nedeljo doma remiziral s Twentejem (2:2). Zapravil je vodstvo z 2:0, Kranjčan pa je odigral vso tekmo. Ekipa iz Venla je na predzadnjem mestu, ki vodi v dodatne kvalifiakcije za obstanek.

Zlatko Dedić: Bochum je v petek odpravil St. Pauli s 3:0, pri vseh zadetkih pa je imel prste vmes Primorec. Dva je dosegel, pri zadnjem pa je prispeval podajo. Dedić je v tej sezoni s sedmimi zadetki najboljši klubski strelec, Bochum pa je po zaslugi petkove zmage ohranil prednost pred Dynamom iz Dresdna (nekdanji klub Primorca) v boju za odrešilno 15. mesto, ki zagotavlja obstanek v drugi nemški ligi. Prednost pred Dynamom znaša le točko.

Tim Matavž: PSV Eindhoven je upravičil vlogo favorita na gostovanju pri AZ-ju v Alkmaarju in zmagal s 3:1. Napadalec iz Šempetra pri Novi Gorici se je po dolgem času znašel v začetni postavi in v uvodnih minutah dobro namučil obrambo, ki je izbila žogo z golove črte nazaj v polje. PSV je po zmagi zadržal drugo mesto, Matavž - odigral je vso tekmo - pa nadaljuje s strelskim postom. Na zadetek čaka že skoraj tri mesece.

Zlatan Ljubijankić: Na Japonskem piše zgodovino. Omiya Ardija je v derbiju 7. kroga odpravila Urawa Reds (1:0) in se na lestvici povzpela na drugo mesto. Za vodilno ekipo zaostaja le še točko, tokrat pa je zadel v polno še na tretji zaporedni tekmi in znova odločil zmagovalca. V polno je zadel v zaključku prvega polčasa, pred tem je z glavo zatresel okvir vrat. Odigral je 86 minut.

Milivoje Novaković: Na Japonskem piše zgodovino. Omiya Ardija je v derbiju 7. kroga odpravila Urawa Reds (1:0) in se na lestvici povzpela na drugo mesto. Za vodilno ekipo zaostaja le še točko, Ljubljančan pa se je vrnil na igrišče, saj nima več težav s poškodbo, zaradi katere je preskočil tri tekme. Odigral je vso tekmo.