Sreda, 2. 6. 2010, 13.08
9 let, 2 meseca
Rakoviča že čaka dres Olimpije

Nogometaši Olimpije bodo s pripravami na novo sezono, ki jim prinaša tudi nastop v evropskem tekmovanju, začeli že prihodnji ponedeljek. Verjetno se bo takrat ''zeleno-beli'' druščini pridružil tudi Ermin Rakovič, ki je v dresu Ljubljančanov v preteklosti že nastopal.
Uvodne prvoligaške korake je storil pri Slovanu, nadaljeval v Spodnji Šiški in Celju ter se nato iz Olimpije podal na večletno dokazovanje na Portugalskem, po težavah s poškodbami se je znova vrnil v domovino, v začetku tretjega tisočletja ''zmaje'' skoraj popeljal do državnega naslova, nato pa se je zgodba s štirikratnimi državnimi prvaki končala. Nastopilo je obdobje številnih selitev tako po Sloveniji kot tudi Evropi. Navijači Olimpije so mu najbolj zamerili prestop v vrste največjega rivala Maribora. Negodovanje iz njihovih ust je bilo občutiti na vsakem bližnjem srečanju z nekdanjim reprezentantom, ki je državni dres oblekel tudi v obdobju sedanjega selektorja Matjaža Keka.
Obuditev starega tandema
Sodeč po besedah športnega direktorja je bojna sekira med najbolj gorečimi privrženci Olimpije in ''Rako'' zakopana. Skupen sestanek je obrodil sadove, vedno manj pa je ovir tudi pri formalni sklenitvi pogodbe. ''Bolj ali manj smo že dogovorjeni. Posel naj bi bil zaključen do konca tedna. Kar se tiče odnosa z navijači, se Ermin zaveda odgovornosti in pričakovanj kluba. Mi verjamemo v njegove kakovosti in mu zaupamo. Verjamem, da bo dokazal, da lahko še kako koristi Olimpiji,'' je za Sportal zaupal Simon Sešlar in pojasnil, da se novopečeni ''povratnik'' v vrste Olimpije v teh dneh že vneto pripravlja, saj opravlja individualne treninge, s pomočjo katerih bo začetek priprav na novo sezono pričakal ''dobro ogret''. V konici napada Olimpije se tako obeta obuditev starega tandema, ki je z uspehom paral živce branilcem tudi pri takratnih ''šampionskih'' Domžalah. Znova naj bi z Rakovičem sodeloval kapetan Olimpije Sebastjan Cimerotič, ki še ni rekel zadnje in je že nared na napor, ki ga zahtevajo skupni treningi. Predstavlja prihod 32-letnega nogometaša zasuk v miselnosti klubskega vodstva Olimpije, ki je še pred kratkim prisegalo na nujnost pomladitve, kar so nazorno pokazale tudi nekatere prekinitve sodelovanja (Mitrakovič, Tiganj in nazadnje Šporar)?
''Skušamo zgraditi čim boljšo ekipo, ki bo lahko igrala v vrhu slovenske lige in nas dostojno zastopala tudi v Evropi. Dejstvo je, da si želimo imeti vedno v ekipi 3-4 starejše igralce, ki lahko vlečejo zadeve in ponudijo neko pozitivno miselnost ter v danih trenutkih vplivali na mlade igralce.'' Po besedah športnega direktorja so tik pred podaljšanjem sodelovanja še Davor Škerjanc, Miroslav Cvijanovič, Erik Salkič in David Kašnik.