angleško prvenstvo Premier League Liverpool Arsenal Wolverhampton

ANGLEŠKO PRVENSTVO, ZAOSTALI TEKMI 7. KROGA

Arsenal po strelskih vajah pobegnil na +5, uspešen tudi Liverpool

Arsenal | Arsenal je slavil s 4:0. | Foto Reuters

Arsenal je slavil s 4:0.

Na Otoku so med tednom poleg pokala FA odigrali tudi dve zaostali tekmi sedmega kroga angleškega prvenstva: Vodilni Arsenal je s 4:0 opravil z Evertonom, ki tako ostaja na mestih, ki vodijo v izpad iz lige. Liverpool je na domačem Anfieldu z 2:0 ugnal Wolverhampton in skočil na šesto mesto prvenstvene lestvice.

Manchester United David de Gea
Sportal Man City zlahka v četrtfinale, United se je izvlekel v zadnjih minutah

Arsenal je po 25 odigranih tekmah pri 60 točkah, z zmago pa je ekipa Mikela Artete najbližjemu tekmecu Manchester Cityju ušla na pet točk prednosti. Tretji Manchester United je z odigrano tekmo manj pri 49 točkah.

Pot do zmage topničarjev je v 40. minuti prvi tlakoval Bukayo Saka, že v sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa je na 2:0 povišal Gabriel Martinelli. V drugem polčasu se je med strelce vpisal še Martin Odegaard, končni izid 4:0 pa je v 80. minuti z drugim golom na srečanju postavil Martinelli. Arsenal se je tako Evertonu oddolžil za poraz, ki ga je z izidom 0:1 doživel prejšnji mesec.

Virgil van Dijk je zadel za vodstvo Liverpoola z 1:0. | Foto: Reuters Virgil van Dijk je zadel za vodstvo Liverpoola z 1:0. Foto: Reuters

Zmagali so tudi nogometaši Liverpoola, ki so v drugem polčasu strli odpor Wolverhamptona. V 73. minuti je za 1:0 zadel Virgil van Dijk, štiri minute kasneje pa je zmago Reds z zadetkom potrdil Mohamed Salah in postavil končni izid 2:0.