West Ham Bristol City Tottenham Manchester United Manchester City pokal FA

Sreda, 1. 3. 2023, 22.40

Angleški pokal FA, osmina finala

Man City zlahka v četrtfinale, United se je izvlekel v zadnjih minutah

1

Manchester United David de Gea | David de Gea se veseli gola Freda za zmago Manchestra Uniteda s 3:1. | Foto Reuters

David de Gea se veseli gola Freda za zmago Manchestra Uniteda s 3:1.

Znani so četrtfinalisti najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu, pokala FA. Manchester City je v Bristolu nadigral drugoligaša (3:0). Manchester United je še v 75. minuti zaostajal z 0:1, nato pa avtogol Nayefa Aguerda in v zadnjih minutah zadetka Alejandra Garnacha in Freda in West Ham so izločili s 3:1. Edino večje presenečenje pa izpad Tottenhama proti Sheffieldu (0:1).

Man City izločil drugoligaša, ki ni izgubil že 12 tekem

Phil Foden je zadel za vodstvo Manchestra Cityja z 1:0. | Foto: Reuters Phil Foden je zadel za vodstvo Manchestra Cityja z 1:0. Foto: Reuters Bristol City nastopa v tekmovanju Championship, v angleški drugi ligi, v zadnjem obdobju pa je nepremagljiv. Izgubili niso na zadnjih 12 tekmah, zato je trener Manchestra Cityja Josep Guardiola opozarjal, da bo treba v srečanje vstopiti previdno in spoštljivo do tekmeca. Serijski prvak premier lige to sezono na lestvici zaostaja za Arsenalom.

A za Manchester City večjih težav vendarle ni bilo. Žogo so držali v svoji posesti kar 71 odstotkov igralnega časa in uspešno izpeljali kar 628 podaj, Bristol na drugi strani le 207. Proti njegovemu golu so streljali kar 16-krat, od tega šestkrat v okvir vrat (Bristol le enkrat). Prvi gol so zabili že v sedmi minuti, ko je bil uspešen Phil Foden. Je pa res, da so na potrditev zmage in napredovanje v četrtfinale nato čakali več kot uro. V 74. minuti je Foden zadel še drugič, v 81. pa je končni izid 3:0 postavil Kevin De Bruyne.

Letošnji finale pokala FA bo tretjega junija na Wembleyju. Branilec naslova Liverpool je izpadel v 1/16 finala proti Brightonu.