Carpi Enej Jelenič Vid Belec Aljaž Struna

Četrtek, 8. 6. 2017, 23.02

Vrhunec pravljice Beneventa, Slovenci objokani

George Puscas | Foto Getty Images

Benevento Calcio je novi italijanski nogometni prvoligaš, potem ko je v četrtek v finalu play-offa za napredovanje med elito premagal tekmeca iz druge lige Carpi, za katerega igrajo trije slovenski nogometaši.

Prva tekma finala play-offa, ki je poskrbel za zapolnitev zadnjega mesta med italijanskimi prvoligaši za sezono 2017/18 (neposredno sta si s prvim in drugim mestom prvo ligo že zagotovila SPAL in Hellas Verona), se je v Carpiju v nedeljo končala brez zadetkov.

Tokrat je Benevento zmagal z 1:0, potem ko je v 32. minuti edini gol na tekmi dosegel mladi romunski napadalec George Alexandru Puscas, sicer nogometaš milanskega Interja.

Na štadionu Cira Vigorita, ki sprejme skoraj 13 tisoč gledalcev, proslavljajo velik uspeh. | Foto: Getty Images Na štadionu Cira Vigorita, ki sprejme skoraj 13 tisoč gledalcev, proslavljajo velik uspeh. Foto: Getty Images

Nastopili so vsi trije Slovenci

Za Carpi so nastopili vsi trije slovenski nogometaši.

Vid Belec je branil vso tekmo, od prve do zadnje minute je igral tudi Enej Jelenić, ki je bil po poizkusu s prostega strela zelo blizu uspeha, in Aljaž Struna, ki je moral z igrišča zaradi poškodbe že po 20 minutah igre.

Lani prvič v drugi, letos prvič v prvi

Benevento, klub iz pokrajine Kampanje, ki je bil ustanovljen leta 1929, se je tako prvič v svoji zgodovini uvrstil v prvo italijansko ligo.

Zanimivo, le leto pred tem je ta klub proslavljal prvo uvrstitev v drugo italijansko ligo.