10.33

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Olimpiji velika zmaga, jesenski naslov in osem točk prednosti pred Mariborom

Olimpija je v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije prišla do zmage v Zavrču in Mariboru pobegnila na osem točk razlike. Prvaki so namreč le remizirali v Domžalah.

Olimpija je tekmo v Zavrču, ki je bil do tokratne tekme proti vodilnim trem v sedmih tekmah še nepremagljiv (remija in zmaga nad Mariborom, remi in zmaga proti Olimpiji in Domžalam), začela brez najboljšega strelca lige Andraža Šporarja. Zvezdnik Ljubljančanov, ki ga vse bolj povezujejo z odhodom v tujino, je zahtevno gostovanje bojda izpustil zaradi lažje poškodbe gležnja, ki jo je očitno staknil tik pred zdajci.

Ko je domače po petih minutah igre v vodstvo popeljal nekdanji član Olimpije Josip Golubar, se je gostujočim navijačem zmračilo pred očmi. Toda potem je za izenačenje še v prvem polčasu s četrtim prvenstvenim golom sezone poskrbel Argentinec Lucas Ontivero, v drugem delu igre pa je Ezekiel Henty zadel za zmago. Nigerijec je zadel prvič po štirih tekmah brez zadetka in je zdaj pri osmih prvenstvenih golih v tej sezoni.

Olimpija je zdaj naskok pred Mariborom na prvem mestu lestvice povišala na osem točk in osvojila naslov jesenskega prvaka, saj Mariborčani v Domžalah resda še devetič zapored niso izgubili, a jim ni uspelo zmagati, kar je bila njihova želja. Tekma se je končala z remijem brez zadetka, zanimivo pa je, da so bili Domžalčani boljši nasprotnik. Prvaki še drugič zapored niso zmagali.

Za nami so še tri tekme. V prvi tekmi kroga je Gorica po štirih zaporednih porazih prišla še do druge zaporedne zmage po velikem skalpu Olimpije, do katerega je v nedeljo prišla v Stožicah. Za zmago nad velenjskim Rudarjem je zadel kdo drug kot Nigerijec Blessing Eleke, zanj je bil to že 12. prvenstveni gol sezone.

Koper je prišel do zmage pri zadnjeuvrščenemu Krškemu z 1:0. Za tri točke je že na začetku tekme poskrbel kapetan in najboljši strelec edinega obalnega prvoligaša Jaka Štromajer, to je bil njegov šesti prvenstveni gol sezone.

Celjani so premagali Krko z 1:0. Veliki junak druge zmage v zadnjih štirih tekmah, v katerih niso izgubili, je bil Tilen Klemenčič. Zadel je v 92. minuti.