Jordan Henderson angleški nogometaš leta

Nova nagrada za nogometaša Liverpoola

Jordan Henderson | Jordan Henderson je prehitel Raheema Sterlinga. | Foto Reuters

Jordan Henderson je prehitel Raheema Sterlinga.

Zvezni igralec Jordan Henderson, ki igra za angleškega nogometnega prvoligaša Liverpool, je osvoji naziv angleškega nogometaša leta 2019. Drugo mesto je osvojil napadalec Manchester Cityja Raheem Sterling, tretje pa napadalec Tottenhama Harry Kane.

Henderson je v dresu angleške reprezentance lani zbral sedem nastopov in presegel mejo 50 reprezentančnih nastopov. Poleg tega je 29-letnik Liverpoolu pomagal osvojiti ligo prvakov, evropski superpokal in klubsko svetovno prvenstvo.

Angleška nogometašica leta pa je po letu 2015 znova postala Lucy Bronze, ki igra v Franciji. Lani je osvojila tudi naziv evropske nogometašice leta, potem ko je Lyonu pomagala osvojiti ligo prvakinj. Drugo mesto je osvojila zmagovalka leta 2018 Ellen White (Manchester City), tretje pa Beth Mead (Arsenal).