Hrvaški nogometni pokal

Mlakar s Hajdukom drugič osvojil pokalno lovoriko

Jan Mlakar | Jan Mlakar | Foto Guliver Image

Jan Mlakar

Nogometaši splitskega Hajduka so drugič zapovrstjo in osmič v zgodovini samostojne Hrvaške osvojili domači pokal. Ekipa slovenskega reprezentanta Jana Mlakarja je v finalu na reški Rujevici pričakovano premagala presenečenje tekmovanja Šibenik, ki je pred tem izločil zagrebški Dinamo, izid je bil 2:0.

Inter pokalni prvak Samir Handanović
Sportal Handanović branil morda zadnjič, po preobratu dvignil pokal

Prvi gol je Hajduk, za ekipo, ki bo v prvenstvu za Dinamom zasedla drugo mesto, v 62. minuti dosegel nekdanji igralec Domžal Dario Melnjak, končni izid pa je z bele pike v sodnikovem dodatku postavil Marko Livaja. Že v prvem polčasu je mojstrsko mrežo zatresel tudi Mlakar, a mu je Var zaradi nedovoljenega položaja gol razveljavil. Nekdanji napadalec Maribora Jan Mlakar je sicer igral celo tekmo.

Šibenik, ki bo naslednje leto najbrž igral v drugi hrvaški ligi, je drugič igral v finalu, tudi v njegovem prvem nastopu leta 2010 je bil od njega boljši Hajduk.

Hajduk se bo v pripravah na novo sezono na začetku junija na prijateljski tekmi v Stožicah pomeril s slovenskim prvakom Olimpijo.