16.23

Amadej Vetrih Miran Srebrnič Siniša Brkić

Sobota, 3. 11. 2012, 16.23

Maloštevilnim gledalcem ni bilo dolgčas

Nogometaši Gorice in kranjskega Triglava so se v 16. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Novogoričani so si po slabi predstavi v Kopru v minulem krogu tokrat želeli popraviti vtis pred domačimi navijači. To jim je povsem uspevalo prvih 38 minut, ko so dobro igro nadgradili z vodilnim zadetkom. Nato pa je stvari v svoje roke vzel Enis Đurković, ki je poskrbel za preobrat. Ko je že kazalo, da bodo Gorenjci, ki so v minulem krogu zaradi vremenskih nevšečnosti počivali, prišli do pete zmage, pa je domačim točko vendarle priigral Alen Jogan. Na lestvici ima tako Gorica na sedmem mestu še vedno točko več od osmih Kranjčanov, ki pa imajo še tekmo v dobrem.

Domači nogometaši so kmalu po začetku resno ogrozili kranjska vrata, ko je Dejan Žigon v peti minuti iz sicer težkega položaja na desni strani zatresel okvir Triglavovega gola. Pet minut pozneje pa so se domači že veselili vodstva. Uroš Celcer je izvedel prosti strel z desne strani, pred vrati pa je bil najvišji Amedej Vetrih in z glavo zadel za 1:0.

Že v 28. minuti je moral zaradi poškodbe mišice iz igre Kris Jogan, v igro pa je vstopil Sandi Bremec. Dve minuti zatem je od daleč sprožil Taulant Kadrija in meril le malce previsoko, v 33. minuti pa je Vetrih z močnim strelom zadel prečko. Čeprav so bili domači nevarnejši in dotlej precej boljši tekmec, pa so v 38. minuti gosti izenačili, potem ko je Enis Đurković z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot vrat domačih.

Isti igralec je v 59. minuti Kranjčane popeljal v vodstvo. Triglavani so izigrali domačo obrambo, Đurković pa je nato iz bližine premagal Vasjo Simčiča. V nadaljevanju so bile priložnosti redkejše, eno lepših pa so zapravili domači v 80. minuti, ko je Uroš Celcer po prostem strelu Matije Široka žogo z glavo preusmeril v prečko. V 83. minuti pa so se domači le razveselili izenačujočega gola. V gneči v kazenskem prostoru je bil najspretnejši Alen Jogan.