0,04

termometer

Mateja Zver
Mateja Zver je načela turško mrežo, nato sta zadeli v polno še Lara Prašnikar in Špela Kolbl. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v sedmi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 v Kranju premagala Turčijo s 3:1 (2:1). Naslednjo tekmo bodo izbranke selektorja Boruta Jarca v skupini A igrale 23. oktobra v Rusiji.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca Sportal Uefa preložila žensko EP na 2022

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v skupini 1, ob njej pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v prvem delu izgubila z Rusijo (0:1), potem je dvakrat visoko porazila Kosovo (5:0, 3:0) in Turčijo (6:1) ter dvakrat izgubila proti Nizozemski (2:4, 1:4).

Tokrat se je v Kranju še drugič v kvalifikacijah merila s Turčijo in jo spet premagala. Turkinje so povedle v 18. minuti prek Gülbin Hiz, Slovenke pa so izenačile v 28. minuti, ko je Mateja Zver zadela z bele pike. V 41. minuti je bila Zverova v vlogi podajalke pri drugem slovenskem zadetku, ki ga je dosegla Lara Prašnikar. V 78. minuti je po novi podaji Zverove za 3:1 zadela Špela Kolbl.

Selektor Borut Jarc bo z izbrankami prihodnji mesec gostoval v Rusiji. Selektor Borut Jarc bo z izbrankami prihodnji mesec gostoval v Rusiji. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Selektor Borut Jarc je sicer tekmo začel s postavo Zala Meršnik, Kaja Eržen, Špela Rozmarič, Lana Golob, Lara Klopčič, Kaja Korošec, Dominika Čonč, Mateja Zver, Pamela Begič, Špela Kolbl in Lara Prašnikar. V nadaljevanju sta priložnost dobili še Nina Predanič in Lara Ivanuša.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca Sportal Zgodovinski podvig Slovenk slovenska ženska nogometna reprezentanca, Slovenija : Nizozemska, kvalifikacije Sportal Slovenske nogometašice uspešne v Prištini

Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrstijo vse zmagovalke devetih skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih bo nastopila v dodatnih kvalifikacijah.