Dejan Petrović Liga Europa Benjamin Verbič Luka Štor Andraž Šporar Adam Gnezda Čerin

Četrtek, 1. 8. 2024, 22.55

3 dni, 7 ur

Kvalifikacije za ligo Europa, 2. krog (povratne tekme)

"Slovenski" Panathinaikos odpihnil Bolgare, Slovenec junak Rijeke

Panathinaikos Adam Gnezda Čerin | Adam Gnezda Čerin na prvi tekmi proti Botevu ni zaigral, tokrat pa začel srečanje. | Foto Guliverimage

Adam Gnezda Čerin na prvi tekmi proti Botevu ni zaigral, tokrat pa začel srečanje.

Četrtek je prinesel povratne tekme drugega kvalifikacijskega kroga evropske lige. Na delu je bilo kar nekaj legionarjev, na slovenski klub v tem tekmovanju pa bomo morali počakati do naslednjega kroga. Celje se bo namreč po izpadu tam za evropsko jesen borilo z irskim prvakom Shamrock Rovers.

V dresu Panathinaikosa so Andraž Šporar, Benjamin Verbič in Adam Gnezda Čerin s 4:0 v gosteh ugnali krvnika Maribora v tem tekmovanju Botev in s skupnih 6:1 napredovali. Gnezda Čerin je tokrat igral do 73. minute, Šporar pa je vstopil šest minut pozneje. Verbič je tokrat obsedel na klopi. Alen Korošec, ki je kot edini zatresel mrežo Grkov na prvi tekmi, je za Bolgare odigral prvi polčas.

Nekdanji nogometaš Aluminija Dejan Petrović je odločil zmagovalca na srečanju na Reki. | Foto: Guliverimage Nekdanji nogometaš Aluminija Dejan Petrović je odločil zmagovalca na srečanju na Reki. Foto: Guliverimage

Dejan Petrović je z golom v 12. minuti odločil dvoboj Rijeke in romunske Corvinul Hunedoare. To je bil namreč edini gol na obeh srečanjih med omenjenima nasprotnikoma, hrvaški predstavnik pa napreduje v naslednji krog. Luka Štor je z izraelskim Maccabijem doma doživel polom proti Bragi. Po domači zmagi Portugalcev z 2:0 je bilo tokrat kar 5:0. Štor je igral do 71. minute.