Nedelja,
22. 6. 2025,
21.50

Osveženo pred

1 ura, 4 minute

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,12

Natisni članek

Natisni članek

Marcel Ratnik Manchester City Juventus Real Madrid svetovno klubsko prvenstvo

Nedelja, 22. 6. 2025, 21.50

1 ura, 4 minute

Klubsko SP v nogometu 2025 (drugi krog, 22. junij)

V živo: Juventus visoko zmagal, Real vodi z igralcem manj

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,12
Juventus Wydad | Juventus - Wydad | Foto Reuters

Juventus - Wydad

Foto: Reuters

Juventus je v drugem krogu skupine G klubskega svetovnega prvenstva v ZDA s 4:1 premagal maroško ekipo Wydad iz Casablance. Po avtogolu Abdelmounaima Boutouila je povedel že v šesti minuti, nato je dva gola dosegel Kenan Yildiz, za končni izid pa je v sodnikovem dodatku z bele točke zadel Dušan Vlahović. Ponoči v tej skupini igrata še Manchester City in Al Ain z Marcelom Ratnikom. Real Madrid se v sklopu skupine H meri z mehiško ekipo Pachuca (21.00), ponoči pa se bosta udarila še Salzburg in Al Hilal. Madridski velikan je v prvem krogu s Savdijci igral neodločeno 1:1, odločeni so, da na drugi tekmi pod vodstvom Xabija Alonsa popravijo vtis. So pa že od šeste minute z igralcem manj, saj je bil izključen Raul Asencio. A je Real pred koncem prvega polčasa vseeno povedal z 2:0, zabila sta Jude Bellingham in Arda Guler.

Raul Asencio je bil izključen že v šesti minuti. | Foto: Reuters Raul Asencio je bil izključen že v šesti minuti. Foto: Reuters Juventus nadaljuje učinkovite predstave. Tudi v drugem krogu je napolnil mrežo svojega tekmeca. Tokrat je s 4:1 premagal Wydad iz Casablance, potem ko je bil s 5:0 na prvi tekmi boljši od Al Aina. V prvem polčasu so si Maročani najprej zabili avtogol, nato pa je na 2:0 z močnim udarcem z roba kazenskega prostora povišal Kenan Yildiz. Afriški predstavnik je v 25. minuti znižal prek Thembinkosija Lorcha. Tudi v drugem delu je prevladovala stara dama. Na 3:1 je v 69. minuti povišal Yildiz, končni izid pa je z uspešno izvedeno enajstmetrovko postavil Dušan Vlahović tik pred zadnjim piskom sodnika.

Arda Güler je z igralcem manj ob koncu prvega polčasa Real povedel v vodstvu z 2:0. | Foto: Reuters Arda Güler je z igralcem manj ob koncu prvega polčasa Real povedel v vodstvu z 2:0. Foto: Reuters

Klubsko SP, drugi krog:

Nedelja, 22. junij:

Lestvica:

Gianni Infantino
Sportal Drzne besede prvega moža svetovne nogometne zveze