23.00

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,99

1

Jasmin Kurtić Miha Zajc Samir Handanović Josip Iličić Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo AC Milan Juventus italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 11. 1. 2021, 23.00

Italijansko prvenstvo, 17. krog

Za konec kroga, ki ga je zaznamoval Iličić, nov poraz Ranierija

1

Roma Inter | Derbi v Rimu se je končal brez zmagovalca. | Foto Reuters

Derbi v Rimu se je končal brez zmagovalca.

V prvi nedeljski tekmi 17. kroga italijanskega prvenstva sta se Roma in Inter razšla brez zmagovalca. Milančani so na začetku drugega polčasa prešli v vodstvo, a so Rimljani nekaj minut pred koncem izenačili na 2:2. Parma Jasmina Kurtića je z novim trenerjem gostila Lazio in mu priznala potaz z 0:2. Prvak Juventus je na zadnji nedeljski tekmi gostil Sassuolo in ga premagal s 3:1. Že 15. gol v tej sezoni Serie A je dosegel Cristiano Ronaldo. V zadnji tekmi kroga je Spezia v ponedeljek odpravila Sampdorio, na klopi katere sedi Claudio Ranieri.

Atalanta na krilih Iličića do nove zmage

Atalanta Josipa Iličića gostovala pri Beneventu in gladko slavila s 4:1. Junak Atalante je bil slovenski reprezentant, ki je v 30. minuti po samostojni akciji načel mrežo Beneventa, potem pa je še podal ob zadetku Duvana Zapate.  V Genovi je Miha Zajc zadel ob zmagi Genoe nad Bologno (2:0), vodilni AC Milan pa bo po porazu na derbiju prvo mesto branil na tekmi s Torinom.

Zadetek Iličića:

Izbranci trenerja Giana Piera Gasperinija so odigrali tretjo tekmo v šestih dneh, na njih pa so iztržili stoodstotni izkupiček. Po nedeljski zmagi nad Sassuolom s 5:1 in sredini nad Parmo s 3:0 so danes prepričljivo slavili še v Beneventu. Na težkem in razmočenem igrišču je bil absolutni junak slovenski nogometni virtuoz Josip Iličić. V 30. minuti je prodrl v tekmečev kazenski prostor z desne strani in z močnim strelom - žoga je na poti do gola zadela tudi enega domačega obrambnega igralca - svoje soigralce povedel v vodstvo.

Josip Iličić
Sportal Iličićeva čista desetka. Dobri stari Josip je nazaj.

Slovenec je sodeloval tudi pri drugem in tretjem zadetku svojega kluba.  Po njegovem močnem strelu v 69. minuti je "odbitek" izkoristil Brazilec Rafael Toloi in svoje soigralce povedel v vodstvo z 2:1, le dve minuti kasneje pa je Kolumbijec Duvan Zapata izkoristil lepo podajo Iličića z desne strani in povišal na 3:1.

Zajc do prvenca

Prav poseben dan je bil tudi za drugega slovenskega reprezentanta Miho Zajca, ki je bil strelec prvega gola Genoe, ki je premagala Bologno z 2:0 (1:0). Šestindvajsetletni igralec sredine igrišča iz Šempetra pri Novi Gorici je svoj prvi zadetek za ekipo iz Genove dosegel v 44. minuti, končni izid je v 55. minuti postavil Mattia Destro.

Zadetek Zajca:

Roberto D'Aversa
Sportal D'Aversa se vrača na trenerski stolček Parme
Sportal Fenomen CR7: Cristiano Ronaldo je najbolj priljubljen Zemljan

Krog bosta v ponedeljek zaprla Spezia in Sampdoria, ki ne more računati na poškodovanega Nika Prelca.