Četrtek,
3. 7. 2025,
23.30

Osveženo pred

2 uri, 28 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,11

Natisni članek

Natisni članek

Španija Italija Islandija Finska Evropsko prvenstvo 2025

Četrtek, 3. 7. 2025, 23.30

2 uri, 28 minut

EP v nogometu za ženske 2025, 1. krog

Italijanke za uvod tesno prek Belgijk, Španke z visoko zmago

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,11
Italija, nogomet 2025 evropsko prvenstvo | Italijanke so do prvih treh točk prišle proti Belgijkam. | Foto Reuters

Italijanke so do prvih treh točk prišle proti Belgijkam.

Foto: Reuters

Italijanke so na prvi četrtkovi tekmi evropskega prvenstva za ženske v Švici z 1:0 strle Belgijke, Španke so visoko, s 5:0, premagale Portugalke.

Diogo Jota
Sportal Žalostne podrobnosti: Joti zdravniki odsvetovali letenje, namenjen je bil na trajekt #video

Vse tekme se do sobote začenjajo z minuto molka v spomin na portugalskega zvezdnika v dresu angleškega Liverpoola Dioga Jote in njegovega mlajšega brata Andreja Silve, ki sta v današnjih jutranjih urah umrla v prometni nesreči v severozahodni Španiji.

Nogometašice Italije so prvenstvo stare celine odprle s pomembno zmago nad Belgijkami, ki jim jo je z golom v 44. minuti zagotovila Arianna Caruso. 

Španke so premagale Portugalke. | Foto: Reuters Španke so premagale Portugalke. Foto: Reuters

Španke so v sosedskem obračunu prevladovale v vseh elementih igre in že v prvem polčasu dosegle štiri gole. Dvakrat je zadela Esther Gonzalez Rodriguez (2., 43.), po enkrat pa Vicky Lopez (7.) in Alexia Putellas (41.). Piko na i je v izdihljajih tekme za končnih 5:0 postavila Cristina Martin-Prieto Gutierrez (90.+3).

Finke po 16 letih do zmage na EP

Finke so se v sredo veselile zmage z 1:0 (0:0) in prvič po letu 2016 dosegle zmago ter si priigrale dobro izhodišče za preboj v četrtfinale. Norvežanke so z 2:1 premagale Švico in skočile na vrh lestvice.

Finke so ugnale Islandke. | Foto: Reuters Finke so ugnale Islandke. Foto: Reuters

Pri vročini okrog 30 stopinj Celzija si je tekmo v Thunu ogledalo 8000 gledalcev, odločilni gol pa je padel v 70. minuti, ko je zadela Katariina Kosola. Pred tem je islandska reprezentantka Hildur Antonsdottir v le nekaj minutah prejela dva rumena kartona in morala v 58. minuti z igrišča.

Zvečer sta v skupini A v Baslu tekmo odigrale še gostiteljice Švicarke in dvakratne evropske prvakinje Norvežanke. Tekma je služila tudi za uradno odprtje prvenstva, z 2:1 pa so zmagale skandinavske igralke.

Na EP sodeluje 16 reprezentanc. Slovenke so brez EP ostale na zadnji stopnički v odločilnih tekmah z Avstrijo.

EP v nogometu (Ž), 1. krog:

Četrtek, 3. julij:

Sreda, 2. julij:

Lestvica:

Preberite še:

Darko Hrka
Sportal Pomembna okrepitev za Celje: prihaja Darko Hrka, Bijol ima novega soigralca, Oblak dva
Martin Anselmi
Sportal Porto se je razšel s trenerjem Martinom Anselmijem
Borussia Dortmund
Sportal Nogometaši Borussie zadnji četrtfinalisti v ZDA, napredoval tudi Real Madrid