19.33

Dalibor Stevanović Rok Elsner Slask Vroclav

Ponedeljek, 13. 5. 2013, 19.33

Dva gola Stevanovića v poljskem prvenstvu

Potem ko je pred kratkim v pokalu dočakal prvi gol v dresu Slaska Vroclava, je minuli konec tedna Dalibor Stevanović prvič zadel tudi v poljskem prvenstvu. In to kar dvakrat.

Več kot leto dni je Dalibor Stevanović čakal na prvi zadetek v dresu Slaska, v katerega je prišel januarja lani, pa potem z golom v polfinalu pokala poskrbel za preboj v finale in dočakal prvenec. Zdaj je do prvega gola prišel tudi v prvenstvu.

V nedeljo je Slask gostoval pri Piastu v Glivicah in izgubil z 2:3, a bil blizu vsaj točke, saj je Stevanović v 16. minuti najprej zadel za vodstvo gostov z 1:0. V drugem polčasu so potem domači nogometaši zabili dva gola in prišli do vodstva z 2:1, ki ga je v 74. minuti z golom z enajstih metrov izničil nekdanji član Domžal. Ko je že kazalo, da bo Slask osvojil točko, pa so domačini v četrti minuti sodnikovega podaljška prišli do zadetka, ki je pomenil zmago.

Drugega Slovenca, ki si kruh služi pri Slasku, Roka Elsnerja, tokrat ni bilo niti na klopi Slaska.

Slask, ki si je že zagotovil nastop v Evropi v naslednji sezoni, je trenutno na četrtem mestu in ima točko zaostanka za Piastom, s katerim je izgubil v nedeljo.