8.50

Iker Casillas Andoni Zubizarreta

Nedelja, 13. 11. 2011, 8.50

Casillas se je izenačil z Zubizarreto

Vratar in kapetan španske nogometne reprezentance Iker Casillas je na prijateljski tekmi proti Angliji (0:1) izenačil rekord po številu nastopov za špansko člansko reprezentanco.

Majico furije je oblekel že 126-krat ter se izenačil z Andonijem Zubizarreto, prav tako vratarjem, ki je rekordno znamko vpisal med leti 1985 in 1998.

Casillas je na tekmi na Wembleyju španska vrata branil v prvem polčasu, tako da ga ni bilo med vratnicama, ko je Frank Lampard v 49. minuti zabil odločilni gol na tekmi za zmago Anglije.

Branilec mreže v Realu iz Madrida velja za enega najboljših evropskih vratarjev, s špansko izbrano vrsto pa se je zavihtel na vrh na evropskem in na svetovnem prvenstvu.