Četrtek, 10. 8. 2023, 8.18

Portugalski superpokal

Benfica še devetič do lovorike

Benfica | Foto Guliverimage

Portugalski nogometni prvak Benfica je na stadionu Aveiro na severu države z 2:0 premagal večnega tekmeca Porto in še devetič v klubski zgodovini osvojil superpokal. Lizbonski orli so tako sezono 2023/24 odprli z zmago po zaslugi zadetkov v drugem polčasu Argentinca Angela Di Marie (61. minuta) in Hrvata Petra Muse (68.).

Porto, ki je tekmo po rdečem kartonu in izključitvi Pepeja končal z le desetimi igralci, je imel nekaj minut pred koncem tekme (90.) priložnost za zmanjšanje zaostanka, a je sodnik gol brazilskega napadalca Galena na koncu razveljavil.

Lizbonski klub, ki ga trenira Nemec Roger Schmidt, je tako osvojil prvi naslov v sezoni, potem ko je lansko sezono osvojil 38. portugalsko prvenstvo.