7 let, 12 mesecev

Zlatorog Tajfun

Sreda, 17. 4. 2013, 21.29

Zlatorog ugnal neposredne tekmece

Košarkarji Zlatoroga so v 7. krogu lige Telemach za prvaka premagali Tajfun s 83:74 (24:13, 46:34, 68:51).

Zasedba iz Laškega je zanesljivo opravila s Tajfunom, z drugo zmago v končnici za prvaka pa tudi ohranila možnosti za napredovanje v polfinale lige Telemach. Z uvrstitvijo med najboljše štiri se spogleduje tudi Tajfun, ki je doživel tretji zaporedni poraz, pred obračunom v Laškem je dvakrat izgubil z Union Olimpijo.

Izbranci domačega trenerja Miloša Šporarja so že v uvodu nakazali slo po zmagi. Z zagrizeno igro v obrambi in poletno v napadu so ob koncu uvodne četrtine povsem zasenčili goste in si priigrali enajst točk naskoka (24:13), pod nadzorom pa so jih imeli tudi v nadaljevanju tekme. Najvišjo prednost so si v prvem polčasu priigrali v 18. minuti (42:27), absolutno prevlado pa imeli tudi v drugi polovici tekme. V tretji četrtini so se dobesedno razleteli na parketu dvorane Tri lilije in si priigrali že 22 točk prednosti (66:44) ter tako rešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je blestel izkušeni Samo Udrih, ki je dosegel 25 točk, pobral šest žog pod obema obročema in prispeval tri asistence, Ante Đugum je dosegel 12 točk, Luka Lapornik pa je desetim točkam dodal še 11 skokov. V gostujoči zasedbi je bil najbolj učinkovit Stanko Sebič s 13 točkami.

Zlatorog bo v prihodnjem krogu gostoval pri ljubljanski Olimpiji, Tajfun pa bo gostil novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 20. aprila.