Zlatorog Helios

Sobota, 6. 4. 2013, 21.57

Zlatorog prvo zmago pričakal v Domžalah

Košarkarji Zlatoroga so v 5. krogu lige za prvaka premagali Helios.

V ligi za prvaka so zdaj vse ekipe doživele veselje ob zmagi. Kot zadnji so dve točki občutili košarkarji Zlatoroga, ki so v Domžalah zasluženo nadigrali zasedbo Heliosa. Domžalčani so tako klavrno začeli niz treh domačih tekem v enajstih dneh proti trem verjetno najboljšim ekipam v državi. V naslednjem krogu bodo namreč gostili Krko, nato pa še Union Olimpijo.

Laščani, ki so pred začetkom lige za prvaka ob Heliosu veljali za tihe favorite za uvrstitev v polfinale, zdaj pa se nahajajo skupaj na repu razpredelnice, so vodili vse od uvodnih minut dalje. Najvišje ob koncu tretje četrtine, ko je bilo 56:43, nazadnje pa je bilo tesno na začetku zadnje, ko se je Helios po nizu točk svojega edinega razpoloženega posameznika Damirja Rančića približal na 58:61. Zlatorog je odgovoril z delnim rezultatom 7:0 in se tako izognil dramatičnim zadnjim minutam.

Eno najboljših partij v dresu Zlatoroga je prikazal Samo Udrih, ki je bil s 27 točkami (16 v prvem polčasu) nerešljiva uganka za domžalske igralce. Udrih je imel statistični količnik 27 - met za dve točki 4:8, trojke 3:4, šest skokov, tri podaje, šest izgubljenih žog.