6. 2. 2008,
8.12

Sreda, 6. 2. 2008, 8.12

Nachbarju ni pomagalo niti 19 točk

Sinoči je ''slovenski'' derbi v košarkarski ligi NBA v New Jerseyju pripadel gostom iz Los Angelesa. Pri ''mrežicah'' se je z 19 točkami in 10 skoki izkazal Boštjan Nachbar.

V vrstah Jezernikov je ''življenjsko'' debitiral Španec Pau Gasol - 24 točk, 12 skokov. Saša Vujačić je dosegel tri točke. Gasol, ki se je po prestopu iz Memphisa prvič predstavil v dresu Los Angeles Lakers, je povsem zasenčil enega glavnih zvezdnikov lige. Kobe Bryant je namreč dosegel vsega šest točk, kar je najmanj v zadnjem letu, tako da so ga poleg Gasola prehiteli še trije moštveni kolegi. Derek Fisher je zbral 28 točk, Vladimir Radmanović 16 in Lamar Odom 14.

Gasol je po tekmi povedal, da je bil presenečen, ker mu je trener Phil Jackson le po enem treningu z novimi soigralci namenil tako visoko minutažo ter dodal, da se je v drugem polčasu počutil povsem domače. Kobe Bryant pa je novinarjem dejal: "Tekmeci bodo morali odslej prilagoditi obrambo, saj je Gasol igralec, ki lahko dosega koše ali pa podaja. Tokrat se je znašel v vlogi strelca in vsem nam je olajšal pot do zmage."

Skromen met Bryanta

Bryant, ki je imel na zadnjih sedmih tekmah povprečje 34 točk, je tokrat zadel le tri od 13 poskusov, od tega 2:11, potem ko si je v naletu z Jasonom Kiddom v drugi četrtini poškodoval prst na roki. "Telo je šlo v eno smer, prst v drugo. Je precej otečen in občutek imam, kot da imam samo štiri prste," je dejal Bryant.

Slovenska igralca sta odigrala vidni vlogi. Boštjan Nachbar je na parketu prebil 28 minut, zabeležil 19 točk (met iz igre 7:11, trojke 4:5), deset skokov, dve podaji ter igro zapustil s šestimi osebnimi napakami. Saša Vujačić je igral 16 minut, v statistiko pa vpisal tri točke (met iz igre 1:6) ter eno ukradeno žogo.

James nerešljiva uganka za Boston

Na preostalih srečanjih je osrednjo vlogo znova odigral LeBron James. Cleveland je namreč po njegovi kompletni predstavi - 33 točk, 12 podaj, devet skokov, pet ukradenih žog - drugič v sezoni premagal najboljšo ekipo lige Boston Celtics (114:113). Najboljši igralec lige je izjemno predstavo prikazal le dan po tem, ko je moral na sodišču v Clevelandu in plačati 259 dolarjev, ker so ga policisti na njegov 23. rojstni dan (30. decembra) ustavili, ko je po avtocesti vozil 163 kilometrov na uro.

Medtem ko na vzhodu Boston (36-9) prepričljivo vodi pred Detroitom (34-13), se na zahodu tako kot vselej bije ogorčen boj. Devet ekip je tesno za petami Phoenixu (34-14) in vse imajo realne možnosti za uvrstitev v končnico. San Antonio (30-16) zaseda na zahodu šele peto mesto, zato je bila zmaga proti Indiani, ki že sedem tekem ni okusila slasti zmage, nujno potrebna. Prvaki so jo dosegli šele v zadnji četrtini, ki so jo začeli z delnim izidom 18:2.

Na podoben način je Philadelphia premagala Washington. Sixersi so namreč v zadnji četrtini zaostajali že za 12 točk, nato pa naredili delni rezultat 17:0 in štiri minute pred zaključkom povedli z 92:90. Najboljši strelec domačih je bil Andre Iguodala z 20 točkami.

Liga NBA, 5. februar:

New Jersey : Los Angeles Lakers 90:105 Carter 27, Nachbar 19, met za tri 4-5, met za dve 3-6, prosti meti 1-2, 10 sk., 2 podaji v 29 minutah; Fisher 28, Gasol 24, 12 sk., Vujačič 3, met za tri 1-4, met za dve 0-2, ukr. žoga v 16 minutah

Cleveland Cavaliers : Boston Celtics 114:113 James 33, 12 podaj, 9 sk., Ilgauskas 21, 10 sk.; Allen 24, Rondo 20

Indiana Pacers : San Antonio Spurs 89:116 Granger 16, Murphy 15; Duncan 19, 15 sk., Vaughn 16

Philadelphia 76ers : Washington Wizards 101:96 Iguodala 20, Carney 16; Stevenson 19, Haywood 18

Memphis Grizzlies : Milwaukee Bucks 97:102 Miller 32, Gay 21; Williams 32, Bell 17