navijači finale liga ABA Partizan Crvena zvezda

Petek, 3. 6. 2022, 20.40

LIGA ABA, FINALE, 4. TEKMA

Kaznovani Partizan razbil Zvezdo in izsilil peto tekmo

Partizan Crvena zvezda | Partizan je na četrti finalni tekmi odigral izjemen prvi polčas. | Foto Partizan NIS/Dragana Stjepanovic

Partizan je na četrti finalni tekmi odigral izjemen prvi polčas.

O prvaku lige ABA bo odločala peta tekma. Partizan je na četrti razbil Crveno zvezdo. Že ob polčasu, ko je dal kar 68 točk, je vodil za 25. Končni izid v zaradi kazni napol praznem Pionirju pa je bil 112:84. Igral je tudi Gregor Glas.

Sportal Sodniki tekmo prekinili za 40 minut, Partizan do prve zmage

Disciplinska komisija lige ABA je po tretji tekmi finala lige ukrepala. Partizan so kaznovali s 50 tisoč evri kazni, poleg tega so morali črno-beli za četrto tekmo zapreti polovico tribun (vse spodnje sektorje v Pionirju).

A kot da je kazen še dodatno podžgala košarkarje Partizana. Odigrali so skoraj popoln prvi polčas. Dobili so ga z 68:43. Za primerjavo: na tretji tekmi so za zmago dali na koncu 70 točk. Za dve točki so metali 76-odstotno, za tri pa 70-odstotno (sedem trojk iz desetih metov). Mathias Lessort je dal 17 točk, Aleksa Avramović pa 16.

Ob visoki prednosti Partizana je na koncu priložnost za igro dobil tudi Gregor Glas. Pet točk in pet asistenc. | Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanovic Ob visoki prednosti Partizana je na koncu priložnost za igro dobil tudi Gregor Glas. Pet točk in pet asistenc. Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanovic Tretja četrtina je bila sicer izenačena (20:20), a zdelo se je, da se je Zvezda že sprijaznila s porazom. V zadnjo je šla z zaostankom 63:88. V vrstah Partizana je priložnost dobil tudi Gregor Glas. Do konca je odigral dobrih 13 minut in prispeval pet točk in pet podaj. Za končni izid 112:84 je dal največ točk Avramović (24). Prav vseh 12 košarkarjev Partizana se je vpisalo med strelce.

Črno-beli so imeli tudi na koncu izjemen odstotek meta: 75-odstoten za dve točki in 56-odstoten za tri. Na drugi strani pa je bil met za dve točki rdeče-belih 52-odstoten, za tri pa 30-odstoten.

Matej Boltauzer
Sportal Zaokrožil posnetek, na katerem se vidi, kdo je udaril slovenskega sodnika