Rado Trifunović kvalifikacije za svetovno prvenstvo Kitajska 2019

Kvalifikacije za SP 2019

Nov poraz Slovenijo še bolj oddaljil od svetovnega prvenstva

1

Luka Rupnik | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenska košarkarska reprezentanca je v petek v Rigi odigrala že sedmo kvalifikacijsko tekmo v boju za nastop na svetovnem prvenstvu 2019 na Kitajskem. Prvi tekmec Slovencev v drugem skupinskem delu je bila Latvija. Slovenci so v Rigi znova izgubili, Latvijci so bili boljši s 85:74. Slovenija si je tako močno priprla vrata za preboj na svetovno prvenstvo.

Rado Trifunović
Sportal Slovenski selektor v Rigi prečrtal trojico

V drugi skupinski del kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto gostila Kitajska, so varovanci novega selektorja Rada Trifunovića prenesli le dve zmagi.

V prvi tekmi novega Fibinega okna so Slovenci gostovali pri Latviji v Rigi.

Slovenija je tekmo v Rigi začela v postavi Murić, Rebec, Vidmar, Lapornik in Čebašek. Prvi koš za slovensko izbrano vrsto je dosegel Gašper Vidmar, ki je ravno danes dopolnil 31 let. Boljše so sicer tekmo začeli Latvijci, Slovenci pa so prvič povedli pri izidu 12:10. Obe ekipi sta v prvih desetih minutah skupaj vrgli kar 22 metov za tri točke.

V drugi četrtini so Latvijci po seriji trojk povedli z devetimi točkami naskoka, a so Slovenci odgovorili in do konca prvega polčasa, predvsem zahvaljujoč dobremu skoku, znova ujeli priključek (40:36). Luka Rupnik je bil z 11 točkami najboljši strelec prvega polčasa.

Podobno izenačena igra je sledila tudi v tretji četrtini. Slovenci so imeli pri vodstvu s štirimi točkami naskoka večkrat možnost povišati vodstvo, a neuspešno. Po tridesetih minutah je bil rezultat poravnan na 60.

V zadnji četrtini je v prvih petih minutah ponovno sledil izenačen boj iz obeh strani, nato pa je sledil popoln padec v igri varovancev Rada Trifunovića, kar so Latvijci znali izkoristiti in so skoraj dve minuti do konca obračuna že rešili vprašanje o končnem zmagovalcu. Latvija je peto zmago v kvalifikacijah dosegla z rezultatom 85:74.

Španci boljši od Ukrajine

Na prvi tekmi v drugem skupinskem delu je Ukrajina kar nekoliko presenetljivo ugnala Španijo. Ukrajinci so vodili skoraj vso tekmo, vodili največ za 13 točk, na koncu pa zmagali s 76:65. Največ točk je za Slovenijo dosegel Luka Rupnik (19), Gašper Vidmar jih je pristavil 12.

Sportal Dražba je končana: zbrali smo 2.100 evrov

Kvalifikacije za SP 2019, skupina I

PETEK
Ukrajina : Španija 76:65 (19:12, 17:22, 20:17, 20:14)
Latvija : Slovenija 85:74 (17:16, 23:20, 20:24, 25:14)
Strelnieks in Timma po 18; Rupnik 19, Vidmar 12 (7 skokov), Randolph (6 skokov) in Rebec po 10, Čančar in Mesiček po 8, Murić 7.

Turčija : Črna gora 79:69 (26:18, 19:19, 15:19, 19:13)

Sportal Druga priložnost: Prišel, videl, dokazal

Kdo bo potoval na svetovno prvenstvo na Kitajsko?

V drugem delu kvalifikacij za svetovno prvenstvo je v slovenski skupini šest ekip. Naša izbrana vrsta je iz prvega dela prinesla dve zmagi in ima najslabše izhodišče. Na prvenstvo na Kitajsko (2019) bodo potovale tri najboljše reprezentance iz te skupine. V drugem delu bodo moštva odigrala po dvokrožnem sistemu (tekma v gosteh in doma) s tistimi nasprotniki, s katerimi se v prvem delu še niso srečala.