Thermometer Blue 1,80

Goran Dragić Goran Dragić Kobe Bryant Saša Vujačić

Četrtek, 31. 3. 2016, 7.03

Dragić stisnil roko Bryantu, Curry drvi proti rekordu

Goran Dragić in soigralci Miami Heat so v Los Angeles k LA Lakers pripotovali kot favoriti, a izgubili proti Kobeju Bryantu in druščini. In to kljub temu, da je zvezdnik, ki je le streljaj od konca kariere, igral le nekaj minut.

V Los Angelesu so navijači videli napeto tekmo med košarkarji Miami Heat in LA Lakers, saj se je končala šele po podaljšku. Gostitelji večji del tekme niso mogli računati na pomoč zvezdnika v odhajanju Kobeja Bryanta, saj je že v prvi četrtini zaradi bolečin v rami in kolenih, ki jih je imel tudi povita, obsedel na klopi.

Tudi brez njegove pomoči so se soigralci odločno postavili po robu favoriziranemu nasprotniku in sprva izsilili podaljšek. Gostje so imeli ob koncu rednega dela prek Dwyana Wada priložnost, da si zagotovijo zmago, a se njegovi načrti niso izšli.

Veliki junak obračuna je na koncu postal Julius Randle, ki je 1,9 sekunde pred koncem zadel zmagoviti koš (102:100), medtem ko poskus Joa Johnsona na drugi strani za tri točke ni našel želenega cilja.

Slovenski košarkar Goran Dragić tokrat ni imel najmirnejše roke, saj je iz igre metal 5/14 (1/5 trojke), kar je zadostovalo za 11 točk, v statistiko pa je ob 38 minutah igre vpisal še devet podaj, tri skoke, dve ukradeni in štiri izgubljene žoge.

Zmagoviti koš Juliusa Randla

Aktiven je bil tudi drugi Slovenec v ligi NBA Saša Vujačić, ki je bil na gostovanju pri Dallasu za las prekratek (89:91), dosegel pa je sedem točk in pet skokov - na parketu je prebil 24 minut.

Novo zmago so osvojili košarkarji Golden Stata, ki so gostovali pri Utah Jazz in morali odigrati še podaljšek, da so vknjižili 68. zmago. Od rekorda legendarnega Michaela Jordana in takratnih Chicago Bulls Bojevnike loči le še pet zmag. Jordan in druščina sta se namreč po koncu rednega dela sezone 1995/96 pohvalila z 72 zmagami in vsega desetimi porazi, kar pomeni, da bi lahko Stephen Curry, ki je bil tudi tokrat z 31 točkami najboljši strelec, v zadnjih sedmih tekmah le dvakrat izgubili. Trenutno imajo razmerje zmag in porazov 68:7.

"Odigrali smo takšno tekmo, kot jo lahko pričakujemo v končnici. Zmagali smo v podaljšku, kar pove veliko o karakterju naše ekipe," je dejal Daymond Green, ki je v podaljšku dosegel šest točk in o lovu na rekord Chicago Bulls dodal: "Naša želja je, da ga presežemo. Pogovarjali smo se o tem in to ni skrivnost. Lepo bi bilo, če bi nam uspelo. Vendar moramo biti osredotočeni, da bomo iz tekme v tekmo boljši. Če se bomo držali tega, bodo tudi zmage prišle."

NBA, 30. marec:

Toronto Raptors : Atlanta Hawks 105:97
DeRozan 26, Valančjunas 19; Teague 18

​Memphis Grizzlies : Denver Nuggets 105:109
Randolph 26, Farmar 14; Barton 25, Mudiay 17, Jokić 9, 14 sk.

Milwaukee Bucks : Phoenix Suns  105:94
Middleton 26, Parker 21; Tucker 20

Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 79:99
Towns 16, 11 sk.; Paul 20, 16 podaj, 8 sk., Reddick 17

Dallas Mavericks : New York Knicks  91:89
Barea 26, Matthews 16; Anthony 31, Saša Vujačić 7, 5 sk., 2 podaji, ukr. in izg. žoga v 24 min.

San Antonio Spurs : New Orleans Pelicans 100:92
Ginobili 20, Leonard in Green 16; Ajinca 18, 9 sk.

Utah Jazz : Golden State Warriors 96:103 /po podaljšku/
Hayward 21, Hood 20, Gobert 11, 18 sk.; Curry 31¸, Thompson 18

Sacramento Kings : Washington Wizards 120:111
Cousins 29, 10 sk., Rondo 15, 11 podaj, Gay 15; Beal 24, Porter Jr. 20

Los Angeles Lakers : Miami Heat 102:100  /po podaljšku/
Clarkson 26, Randle 13, 14 sk.; Wade 26, 10 sk., Deng 22, 11 sk., Whiteside 18, 17 sk., 7 bl., Goran Dragić 11, 9 podaj, 3 sk., 2 ukr. in 4. izg. žoge.

12. New Orleans Pelicans 27 - 47
13. Minnesota Timberwolves 25 - 50
14. Phoenix Suns 20 - 55
15. Los Angeles Lakers 16 - 59