1. 11. 2014,
12.15

Sobota, 1. 11. 2014, 12.15

E. Murić spet poražen, Olimpija izgubila z zadnjeuvrščenim

Olimpija je v 6. krogu lige ABA izgubila z zadnjeuvrščenim Metalcem iz Valjeva, potem ko je vodila že za 18 točk. Krka se v zmagovitem razpoloženju vrača iz Bolgarije. Edo Murić razpoložen, a poražen.

Union Olimpija je v dvoboju z Metalcem iz Valjeva, ki do zdaj še ni imel zmage, na začetku pokazala, kdo je favorit. Dobro je tekel met od daleč (7/16 v prvem polčasu), Ljubljančani, pri katerih se je predstavil tudi povratnik, slovenski reprezentant Klemen Prepelič, so največ vodili za 18 točk. A Metalac je Ljubljančanom, ki se jim je ustavil met od daleč, v tretji četrtini nasul 20 točk. Zeleno-beli so slabo napadalno igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini, skupaj v drugem polčasu dali le 23 točk, Srbi so imeli ob koncu tudi nekaj sreče in odnesli zmago iz Ljubljane.

Novomeščani v novi sezoni nadaljujejo izjemne predstave, po šestih krogih imajo na računu že pet zmag. Čeprav je bolgarski prvak Levski sezono začel ravno obratno – na prvih petih tekmah je slavil le enkrat in vpisal še štiri poraze –, se je izkazal za neugodnega tekmeca, Krka se je morala za zmago močno potruditi.

Edo Murić je s Partizanom na gostovanju pri Igokei izgubil še četrtič v sezoni. Slovenski reprezentant je bil znova najboljši posameznik črno-belih, vendar njegovih 18 točk ni bilo dovolj za slavje v Laktaših.

Z odlično zadnjo četrino še naprej neporažena ostaja Crvena zvezda, pri kateri je znova blestel Jaka Blažič, ki je bil z 18 točkami prvi strelec tekme. Rdeče-beli so zadnjo četrino dobili kar s 29:10.